Connect with us

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Όλα τα αποτελέσματα του Christmas Cup

Published

on

Ολοκληρώθηκε σήμερα το «Swimming Christmas Cup» της Πάτρας με την επιστροφή της Νόρας Δράκου να ξεχωρίζει, ενώ και η παρουσία της Κριστέλ Βουρνά είχε τη δική της σημασία.

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου
Γυναίκες
50μ. ύπτιο
01. Νόρα Δράκου (Ωκεανός) 29.24
02. Αφροδίτη Γιαρένη (Ολυμπιακός) 30.68
03. Δήμητρα Χαρίση (ΑΣ Άλμπατρος Ιωαννίνων) 31.65
νεάνιδες
01. Ελένη Άννα Κουτσουβέλη (ΑΟΝ Γέρακα) 30.57
02. Αφροδίτη Θώδη (Ποσειδώνας Ιωαννίνων) 32.13
03 Αναστασία Μπαχτάλια (ΑΣΚ Ντέρη) 32.98
κορασίδες
01. Τζόρτζια Μαριάννα Καλοφώνου (ΑΝΟ Ζακύνθου) 33.23
02. Μαρία Μαυράκη (Αλκυόνη) 33.51
03. Εριφύλλη Άννα Μαρούτσου (ΑΟΠΦ) 33.68
παγκορασίδες Α΄
01. Σταυρούλα Λουκαρέα (ΝΟΚΛΜΤ) 33.10
02. Άννα Διαμαντή (ΝΕ Πατρών) 33.82
03. Κωνσταντίνα Μαυρομμάτη (ΓΣ Περιστερίου) 34.85
παγκορασίδες Β’
01. Χρυσάνθη Σαρασίτη (ΑΣΚ Ντέρη) 33.96
02. Αλεξάνδρα Ανθή Νικολή (ΑΝΟΓ) 35.15
03. Ξανθή Χατζή (ΑΣ Άλπματρος Ιωαννίνων) 36.80

50μ. ελεύθερο
01. Νόρα Δράκου (Ωκεανός) 26.22
02. Μαρία Σταυρούλα Κηρύκου (ΑΝΟΓ) 27.51
03. Κυριακή Βλάχου (ΝΟ Χαλκίδας) 29.33
νεάνιδες
01. Βασιλική Σταυρούλα Μπάκα (ΝΟΚΛΜΤ) 26.99
02. Στέφανη Χαχολιάδου (ΚΟΠΙ) 27.78
03. Κατερίνα Αργυροκαστρίτη (ΑΣΚ Ντέρη) 29.33
κορασίδες
01. Νεφέλη Δρακοπούλου (ΝΕ Πατρών) 28.35
02. Ουρανία Σαλέμη (ΝΟ Πατρών) 28.65
03. Λυδία Κοντινοπούλου (Γλαύκος) 28.72
παγκορασίδες Α’
01. Μαρία Ευαγγελία Μπάλτζη (ΑΟΠΦ) 29.97
02. Μαρία Σωτηρία Ρακιντζή (ΝΕ Πατρών) 30.03
03. Κωσταντίνα Σιδέρη (ΝΟ Χαλκίδας) 30.26
παγκορασίδες Β΄
01. Κωνσταντίνα Νικολέτα Μάργαρη (ΑΝΟ Ζακύνθου) 28.90
02. Όλγα Σκαδοπούλου (ΝΟΚΛΜΤ) 30.08
03. Κατερίνα Γουργιώτη (Πρωτέας Λαμία) 30.38

100μ. πεταλούδα
01. Κρίστελ Βουρνά (ΕΟΦΠΦ) 1:01.68
02. Νίκη Κούρλου (ΚΟ Καρπενησίου) 1:09.59
νεάνιδες
01. Χριστίνα Παππά (ΑΝΟΓ) 1:11.29
02. Μαρία Ουρανία Μάργαρη (ΝΟΚΛΜΤ) 1:15.01
κορασίδες
01. Ξανθή Μητσάκου (ΑΣΚ Ντέρη) 1:04.28
02. Σουζάνα Μαρία Γεωργούση (Πρωτέας Λαμίας) 1:08.46
03. Ρουμπίνη Παπανάγνου (ΑΝΟΓ) 1:08.70
παγκορασίδων Α΄
01. Ραφαέλλα Ιακωβίνα Πεστλίκη (Ωκεανός) 1:09.00
02. Ελεονώρα Κόκκαλη (Ποσειδώνας Ιωαννίνων) 1:09.58
03. Ζωή Μητσάκου (ΑΣΚ Ντέρη) 1:11.98
παγκορασίδων Β΄
01. Ξανθή Χατζή (ΑΣ Άλμπατρος Ιωαννίνων) 1:10.07
02. Έλλη Ράπτη (Αρετή Λαμίας) 1:12.77
03. Αναστασία Παπαϋφαντή (Πρωτέας Λαμίας) 1:14.68

100μ. πρόσθιο
01. Αδαμαντία Προκοπίου (ΝΕ Πατρών) 1:17.02
02. Αμαλία Γράφα (ΓΣ Περιστερίου) 1:20.43
νεάνιδες
01. Αθηνά Κωνσταντινίδη (ΑΝΟΓ) 1:14.14
02. Τιφέν Σεν Ζιλ (ΝΟ Χάβρης) 1:15.10
03. Εριέττα Παπαμανωλοπούλου (ΝΟΚΛΜΤ) 1:18.28
κορασίδες
01. Ιωάννα Σαχά (ΑΝΟΓ) 1:17.69
02. Μαρία Μανσούρη (Αλκυόνης) 1:23.45
03. Βασιλεία Αρσένη (ΑΟΠΦ) 1:24.20
παγκορασίδες Α΄
01. Αρετή Μούτσιου (ΝΟ Ηλιούπολης) 1:22.07
02. Κωνσταντίνα Νικολοπούλου (ΑΟΠΦ) 1:23.49
03. Αγγελική Μαρία Αργυροπούλου (Ηλυσιακός ΑΟ) 1:23.83
παγκορασίδες Β΄
01. Μαρία Χατζή (ΑΣ Άλμπατρος Ιωαννίνων) 1:19.92
02. Στέλλα Κυριακοπούλου (ΝΟ Πατρών) 1:25.93
03. Νεκταρία Παναγιώτα Σιγάλα (ΑΟΠΦ) 1:26.31

200μ. ύπτιο
01. Δήμητρα Χαρίση (ΑΣ Άλμπατρος Ιωαννίνων) 2:24.94
νεάνιδες
01 Τέσα Λιν Βαν Μπαλ (ΑΣΚ Ντέρη) 2:30.34
02. Αφροδίτη Θώδη (Ποσειδώνας Ιωαννίνων) 2:31.08
κορασίδες
01. Μαρία Ζαφείρη (ΑΝΟΓ) 2:31.38
02. Κωνσταντίνα Γεωργιλάκη (ΑΟΠΦ) 2:36.28
03. Καλυψώ Οικονομίδου (ΑΣΚ Ντέρη) 2:36.87
παγκορασίδες Α΄
01. Σταυρούλα Λουκαρέα (ΝΟΚΛΜΤ) 2:36.35
02. Ευγενία Παναγιωτοπούλου (Ολυμπιάδα Πετρούπολης) 2:41.61
03. Αλεξάνδρα Ζωή Νάτσιου (ΠΓΣ) 2:42.02
παγκορασίδες Β΄
01. Αλεξάνδρα Ανθή Νικολή (ΑΝΟΓ) 2:44.52
02. Αντωνία Ντρούλια (ΚΟΑ Τρίπολης) 2:47.32
03. Σοφία Χούλια (ΑΟΠΦ) 2:48.44

200μ. ελεύθερο
01. Αφροδίτη Γιαρένη (Ολυμπιακός) 2:10.57
02. Κέλλυ Αραούζου (Ολυμπιακός) 2:14.09
03. Κατερίνα Τσότσου (ΝΟ Χαλκίδας) 2:20.71
νεάνιδες
01. Βασιλική Σταυρούλα Μπάκα (ΝΟΚΛΜΤ) 2:07.10
02. Κατερίνα Αργυροκαστρίτη (ΑΣΚ Ντέρη) 2:12.64
03. Γεωργία Μαρινοπούλου (ΝΟ Πατρών) 2:20.49
κορασίδες
01. Κυριακή Τρούλου (ΑΟΠΦ) 2:10.74
02. Μαρία Τσιανάκα (ΑΣΚ Ντέρη) 2:14.54
03. Νεφέη Δρακοπούλου (ΝΕ Πατρών) 2:20.65
παγκορασίδες Α΄
01. Βασίλισσα Μπαρμπουνάκη (ΑΟΠΦ) 2:17.53
02. Μαρία Μαρούδα (2:19.74
03. Ευαγγελία Μαρία Μπάλτζη (ΑΟΠΦ) 2:19.85
παγκορασίδες Β΄
01. Χρυσάνθη Σαρασίτη (ΑΣΚ Ντέρη) 2:17.53
02. Ιωάννα Γιονουζάι (ΑΟΠΦ) 2:24.96
03. Πολυξένη Κοσμοπούλου (ΑΟΠΦ) 2:25.57

200μ. μεικτή ατομική
01. Αμαλία Γράφα (ΓΣ Περιστερίου) 2:33.47
02. Νίκη Κούρλου (ΚΟ Καρπενησίου) 2:42.40
νεάνιδες
01. Αθηνά Κωνσταντινίδη (ΑΝΟΓ) 2:28.39
02. Ελένη Άννα Κουτσουβέη (ΑΟΝ Γέρακα) 2:29.87
03. Μαρία Αργυρώ Σταθοπούλου (ΚΟ Καρπενησίου) 2:32.56
κορασίδες
01. Ιωάννα Σάχα (ΑΝΟΓ) 2:24.91
02. Ξανθή Μητσάκου (ΑΣΚ Ντέρη) 2:34.44
03. Βασιλική Μπράζα (Πρωτέας Λαμίας) 2:35.16
παγκορασίδες Α΄
01. Ελεονώρα Κόκκαλη (Ποσειδώνας Ιωαννίνων) 2:34.75
02. Ζωή Μητσάκου (ΑΣΚ Ντέρη) 2:37.19
03 Γεωργία Μαντζαρίνη (ΑΟΠΦ) 2:47.46
παγκορασίδες Β΄
01. Μαρία Χατζή (ΑΣ Άλμπατρος Ιωαννίνων) 2:38.70
02. Όλγα Σκιαδοπούλου (ΝΟΚΛΜΤ) 2:42.27
03. Διονυσία Πετράτου (ΠΓΣ) 2:45.73

Άνδρες
50μ. ύπτιο
01. Μιχάλης Κοντίζας (ΕΟΦΠΦ) 26.72
02. Παναγιώτης Μποσγανάς (Ολυμπιακός) 27.84
03. Κώστας Φωτόπουλος (ΓΣ Περιστερίου) 28.25
εφήβων
01. Φώτης Στόγιος (ΝΟ Χαλκίδας) 28.28
02. Κώστας Δρυγούτης (ΓΣ Περιστερίου) 28.68
03. Μανώλης Πυρπύλης (ΑΣΚ Ντέρη) 30.05
παίδων
01. Παναγιώτης Μπολάνος (ΓΣ Αιγάλεω) 28.75
02. Χρυσοβαλάντης Πατσιάδης (ΝΟ Καβάλας) 29.52
03. Απόστολος Καπρίνης (ΑΣΚ Ντέρη) 30.33
παμπαίδων Α΄
01. Στέργιος Μάριος Μπίλας (ΝΟ Χαλκίδας) 29.75
02. Αλέξανδρος Δημητριάδης (Ολυμπιακός) 32.69
03. Σπύρος Καλαϊτζής (Ολυμπιάδα Πετρούπολής) 32.93
παμπάιδων Β΄
01. Γιάννης Χρήστου (Ολυμπιακός) 32.08
02. Σοφοκλής Μούγης (ΝΟ Αμμόχωστου) 32.25
03. Αντώνης Πατσαλίδης (ΝΟ Πάφου) 32.83

50μ. ελεύθερο
01. Απόστολος Χρήστου (Ολυμπιακός) 23.01
02. Οδυσσέας Μελαδίνης (ΑΟΠΦ) 23.23
03. Κώστας Κοντόπουλος (ΝΕ Πατρών) 24.03
έφηβοι
01. Χρήστος Ιωάννης Μπόλιας (ΝΟ Χαλκίδας) 24.71
02. Διονύσης Τζώρτζης (ΝΟΚΛΜΤ) 25.40
03. Κέβιν Λασάρ (ΝΟ Χάβρης) 25.72
παίδες
01. Κώστας Μιτσίδης (ΝΟ Αμμόχωστου) 25.74
02. Αλέξανδρος Δημογιάννης (ΝΕ Πατρών) 26.05
03. Παναγιώτης Ιωάννης Ντόλος (ΑΟΠΦ) 26.14
παμπαίδες Α΄
01. Μάρκος Πατέλης (ΑΝΟΓ) 27.88
02. Γιώργος Παπαγεωργίου (ΑΝΟ Αργυρούπολής) 28.25
03. Μάρκος Τζανιδάκης (ΑΝΟΓ) 28.54
παμπαίδες Β΄
01. Αναστάσιος Μπουντάλης (Ολυμπιακός) 28.56
02. Παύλος Θωμάς (Ολυμπιάδα Πετρούπολης) 28.71
03. Γιάννης Αγγουράς (ΝΟΚΛΜΤ) 28.85

100μ. πεταλούδα
01. Στέφανος Δημητριάδης (Ολυμπιακός) 54.61
02. Παύλος Αντωνάκογλου (ΑΟΠΦ) 1:00.01
03. Νίκος Χαραλάμπου (Παναθηναϊκός) 1:00.06
έφηβοι
01. Αθανάσιος Χαράλαμπος Κυνηγάκης (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 57.45
02. Στάθης Μάλαμας (Ολυμπιακός) 59.27
03. Δημήτρης Γιώργος Καγκέλης (ΑΟΝ Γέρακα) 1:0015
παίδες
01. Πάρις Ράπτης (ΑΟΝ Γέρακα) 59.24
02. Γιώργος Βουγιατζής (ΑΟΠΦ) 1:01.70
03. Δημήτρης Στέφανος Αταρόγλου (ΑΝΟΓ) 1:04.00
παμπαίδων Α΄
01. Θόδωρος Γιάννης Κίτσης (ΑΣ Άλμπατρος Ιωαννίνων) 1:05.98
02. Θόδωρος Παναγιωτης Κόκκος (ΚΟΑ Τρίπολης) 1:07.83
03. Γιώργος Παπαγεωργίου (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 1:08.12
παμπαίδων Β΄
01. Δημήτρης Μάνιτας (ΠΓΣ) 1:10.72
02. Γιώργος Μπουζάλας (Ευοϊκός ΓΑΣ) 1:13.23
03. Ντέιβιντ Μεχιλαϊ (ΔΕΛΦΠΕΡ) 1:16.09

100μ. πρόσθιο
01. Νιανζόνγκ Λιου (ΑΝΟΓ) 1:08.84
02. Σταύρος Μπίλας (ΕΟΓΠΦ) 1:14.11
έφηβοι
01. Γιώργος Φραγκουδάκης (ΔΕΛΦΠΕΡ) 1:07.23
02. Νίκος Μούζας (ΓΣ Περιστερίου) 1:08.40
03. Κλεομένης Μανουσαρίδης (Ολυμπιακός) 1:10.60
παίδες
01. Λευτέρης Μανωλαράκης (ΑΣΚ Ντέρη) 1:10.58
02. Μιχάλης Αγγελόπουλος (ΓΣ Περιστερίου) 1:12.10
03. Δημήτρης Μπακλάβας (ΓΣ Περιστερίου) 1:12.35
παμπαίδες Α΄
01. Μάριος Θεμιστοκλέους (ΝΟ Αμμόχωστου) 1:16.52
02. Αιμιλιανός Μανουσαρίδης (Ολυμπιακός) 1:16.63
03. Πέτρος Αγγελόπουλος (ΚΟΑ Τρίπολης) 1:18.52
παμπαίδες Β΄
01. Βασίλης Καπαρτζιάνης (ΑΣΕ Τρικάλων) 1:15.91
02. Σπύρος Φλωρόπουλος (ΝΕ Πατρών) 1:19.44
03. Γιάννης Χιώτης (ΑΝΟΓ) 1:20.66

200μ. ύπτιο
01. Μιχάλης Κοντίζας (ΕΟΓΠΦ) 2:07.98
02. Σπύρος Αρνιακός (Ηλυσιακός ΑΟ) 2:18.68
03. Θανάσης Σεβαστός (ΑΟΠΦ) 2:21.52
έφηβοι
01. Κώστας Δραγούτης (ΓΣ Περιστερίου) 2:11.24
02. Φώτης Στόγιος (ΝΟ Χαλκίδας) 2:18.02
03. Βασίλης Γιακουμάκης (Ολυμπιακός) 2:23.54
παίδες
01. Παναγιώτης Μπολάνος (ΓΣ Αιγάλεω) 2:14.68
02. Χρυσοβαλάντης Πατσιάδης (ΝΟ Καβάλας) 2:16.40
03. Παναγιώτης Ιωάννης Ντόλος (ΑΟΠΦ) 2:19.81
παμπαίδες Α΄
01. Στέργιος Μάριος Μπίλας (ΝΟ Χαλκίδας) 2:20.67
02. Θεμιστοκλής Αντωνέλος (ΠΓΣ) 2:28.57
03. Αλέξανδρος Δημητριάδης (Ολυμπιακός) 2:28.87
παμπαίδες Β΄
01. Γιάννης Χρήστου (Ολυμπιακός) 2:28.80
02. Σοφοκλής Μούγης (ΝΟ Αμμόχωστου) 2:32.20
03. Χρήστος Παπαναστασίου (Ποσειδώνας Ιωαννίνων) 2:35.02

200μ. ελεύθερο
01. Κώστας Κοντόπουλος (ΝΕ Πατρών) 1:56.27
02. Γιάννης Δρυμωνάκος (Ωκεανός) 1:57.41
03. Αντώνης Φωκαΐδης (Ολυμπιακός) 1:59.61
έφηβοι
01. Δημήτρης Νέγρης (Ηλυσιακός ΑΟ) 1:58.68
02. Νίκος Κούζης (ΑΝΟΓ) 1:59.55
03. Δημήτρης-Γιώργος Καγκέλης (ΑΟΝ Γέρακα) 2:01.53
παίδες
01. Δημήτρης Μανιός (ΑΝΟΓ) 1:59.69
02. Παναγιώτης Αλογάκος (ΝΕ Πατρών) 2:02.12
03. Βασίλης Γιαννούτσος (ΑΝΟΓ) 2:03.02
παμπαίδες Α’
01. Σταύρος Παπουτσής (ΝΓΣ Άρτεμις) 2:07.15
02. Μάρκος Πατέλης (ΑΝΟΓ) 2:12.97
03. Γιάννης Βαρβασαϊνίτης (ΝΕ Πατρών) 2:19.15
παμπαίδες Β΄
01. Κώστας Γιαννακόπουλος (ΝΕ Πατρών) 2:03.40
02. Μιράσο Ντεκάζ (ΑΟΝ Γέρακα) 2:11.24
03. Πέτρος Ξενούλης (ΕΓΣ) 2:16.93

200μ. μεικτή ατομική
01. Παναγιώτης Χιώτης (ΑΟΠΦ) 2:06.83
02. Γιάννης Δρυμωνάκος (Ωκεανός) 2:07.84
03. Σπύρος Αντωνίου (ΑΟΠΦ) 2:15.14
έφηβοι
01. Κέβιν Λεσέρ (ΝΟ Χάβρης) 2:11.42
02. Μανώλης Πυρπύλης (ΑΣΚ Ντέρη) 2:20.45
03. Γιώργος Συρίγος (Ολυμπιακός) 2:22.41
παίδες
01. Πάρις Ράπτης (ΑΟΝ Γέρακα) 2:15.74
02. Λευτέρης Μανωλαράκης (ΑΣΚ Ντέρη) 2:18.22
03. Θεόφιλος Βασίλης Ανδραβιδιώτης (Ολυμπιακός) 2:21.69
παμπαίδες Α΄
01. Γιάννης Θόδωρος Κίτσης (ΑΣ Άλμπατρος Ιωαννίνων) 2:23.42
02. Γιάννης Κόκκινος (ΝΟ Ηλιούπολης) 2:30.22
03. Θεμιστοκλής Αντωνέλος (ΠΓΣ) 2:30.55
παμπαίδες Β΄
01. Δημήτρης Μάνιτας (ΠΣΓ) 2:36.66
02. Γιάννης Χιώτης (ΑΝΟΓ) 2:37.34
03. Γιάννης Αγγουράς (ΝΟΚΛΜΤ) 2:44.41

Τα σημερινά αποτελέσματα
Γυναίκες
50μ. πεταλούδα
01. Κρίστελ Βουρνά ((ΕΟΦΠΦ) 27.60
02. Μαρία Σταυρούλα Κηρύκου (ΑΝΟΓ) 30.45
03. Στεφανία Ευτδοκία Μασμανίδη (ΝΟ Πατρών 30.73)
νεάνιδες
01. Βασιλική Σταυρούλα Μπάκα (ΝΟΚΛΜΤ) 29.94
02. Μαρία Αργυρώ Σταθοπούλου (ΚΟ Καρπενησίου) 30.62
03. Μαρία Μπασδέκη (Γλαύκος) 30.84
κορασίδες
01. Ξανθή Μητσάκου (ΑΣΚ Ντέρη) 29.44
02. Φιλίππα Λεώνη Κολοκότσα (ΑΝΟ Ζακύνθου) 29.80
03. Μαρία Τσιανάκα (ΑΣΚ Ντέρη) 30.44
παγκορασίδες Α΄
01. Ιωάννα Λαζαρίδου (ΑΟΠΦ) 31.98
02. Ραφαέλλα Ιακωβίνα Πεστικλή (Ωκεανός) 32.23
03. Άννα Διαμαντή (ΝΕ Πατρών) 32.44
παγκορασίδες Β΄
01. Νικολέτα Κωνσταντίνα Μάργαρη (ΑΝΟ Ζακύνθου) 30.93
02. Κατερίνα Γουργιώτη (Πρωτέας Λαμίας) 32.79
03. Ξανθή Χατζή (ΑΣ Άλματρος Ιωαννίνων) 33.11

50μ. πρόσθιο
01. Αδαμαντία Προκοπίου (ΝΕ Πατρών) 34.94
02. Αμαλία Γράφα (ΓΣ Περιστερίου) 38.28
νεάνιδες
01. Αθηνά Κωνσταντινίδη (ΑΝΟΓ) 34.19
02. Τίφανι Σεν Ζιλ (ΝΟ Χάβρης) 34.30
03. Εριέττα Παπαμανωλοπούλου (ΝΟΚΛΜΤ) 35.28
κορασίδες
01. Μαρία Μανσούρη (Αλκυόνη) 38.58
02. Βασιλεία Αρσένη (ΑΟΠΦ) 38.50
03. Βασιλική Παναγιώτα Κατσούρα (ΠΑΟΚ) 39.51
παγκορασίδες Α΄
01. Αρετή Μούτσιου (ΝΟ Ηλιούπολης) 38.07
02. Μελιτίνη Οικονομακου (ΑΟΠΦ) 38.60
03. Αγγελική Αργυροπούλου (Ηλυσιακός ΑΟ) 38.84
παγκορασίδες Β΄
01 Μαρία Χατζή (ΑΣ Άλμπατρος Ιωαννίνων) 36.85
02. Νεκταρία Παναγιώτα Σιγάλα (ΑΟΠΦ) 40.00
03. Αντωνία Αλεξία Αργείτη (ΑΣΚ Ντέρη) 40.62

100μ. ύπτιο
01. Αφροδίτη Γιαρένη (Ολυμπιακός) 1:04.87
02. Δήμητρα Χαρίση (ΑΣ Άλμπατρος Ιωαννίνων) 1:08.36
03. Κατερίνα Τόμου (ΚΟΠΙ) 1:08.36
νεάνιδες
01. Ελένα Άννα Κουτσουβέλη (ΑΝΟ Γέρακα) 1:05.40
02. Αναστασία Μπαχταλιά (ΑΣΚ Ντέρη) 1:10.87
03. Τέσα Λιν Βαν Μπάαλ (ΑΣΚ Ντέρη) 1:11.47
κορασίδες
01. Ιωάννα Σαχά (ΑΝΟΓ) 1:06.25
02. Τζιόρτζια Μαριάννα Καλοφώνου (ΑΝΟ Ζακύνθου) 1:12.78
03. Ειρήνη Γκελντή (ΠΑΟΚ) 1:12.86
παγκορασίδες Α΄
01. Σταυρούλα Λουκαρέα (ΝΟΚΛΜΤ) 1:13.21
02. Ευαγγελια Μπάλτζη (ΑΟΠΦ) 1:13.39
03. Ευγενία Παναγιωτοπούλου (Ολυμπιαδα Πετρούπολης) 1:15.63
παγκορασίδες Β΄
01. Χρυσάνθη Σαρασίτη (ΑΣΚ Ντέρη) 1:11.90
02. Διονυσία Πετράτου (ΠΓΣ) 1:12.77
03. Θεοφανία Πιντίδου (ΑΟΝ Γέρακα) 1:17.84

100μ. ελεύθερο
01. Νόρα Δράκου (Ωκεανός) 57.49
02. Μαρία Σταυρούλα Κηρύκου (ΑΝΟΓ) 1:02.01
03. Κατερίνα Τόμου (ΚΟΠΙ) 1:02.71
νεάνιδες
01. Βασιλική Μπάκα (ΝΟΚΛΜΤ) 59.45
02. Στεφανή Χαχολιάδου (ΚΟΠΙ) 1:00.71
03. Κατερίνα Αργυροκαστρίτη (ΑΣΚ Ντέρη) 1:02.30
κορασίδες
01. Κυριακή Τρούλου (ΑΟΠΦ) 1:01.06
02. Μαριά Τσιανάκα (ΑΣΚ Ντέρη) 1:01.43
03. Φιλίππα Λεώνη Κολοκότσα (ΑΝΟ Ζακύνθου) 1:02.13
παγκορασίδων Α’
01. Βασίλισσα Μπαρμπουνάκη (ΑΟΠΦ) 1:04.17
02. Αγγελική Παπαγεωργίου (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 1:05.14
03. Ευαγγελία Μπάλτζη (ΑΟΠΦ) 1:05.14
παγκορασίδων Β΄
01. Όλγα Σκιαδοπούλου (ΝΟΚΛΜΤ) 1:06.28
02. Αντιγόνη Ασλανόγλου (ΠΓΣ) 1:06.90
03. Νικολέτα Μάργαρη (ΑΝΟ Ζακύνθου) 1:07.67

200μ. πεταλούδα
νεάνιδες
01. Μαρία Μπασδέκη (Γλαύκος) 2:25.79
κορασίδες
01. Ξανθή Μητσάκου (ΑΣΚ Ντέρη) 2:26.05
02. Μαρία Ζαφείρη (ΑΝΟΓ) 2:28.38
03. Ξένια Στεργιοπούλου (Ποσειδώνας Ιωαννίνων) 2:32.58
παγκορασίδες Α΄
01. Ραφαέλλα Ιακωβίνα Πεστλίκη (Ωκεανός) 2:29.49
02. Ελεονώρα Κόκκαλη (Ποσειδώνας Ιωαννίνων) 2:37.58
03. Μαρία Μαρούδα (Νο Ηλιούπολης) 2:46.70
παγκορασίδες Β΄
01. Ξανθή Χατζή (ΑΣ Άλμπατρος Ιωαννίνων) 2:42.30
02. Ελένη Ράπτη (Αρετή Λαμίας) 2:44.65
03. Φωτεινή Παρλιάρου (Ολυμπιακός) 2:51.33

200μ. πρόσθιο
01. Αδαμαντία Προκοπίου (ΝΕ Πατρών) 3.13.38
νεάνιδες
01. Τίφανι Σεντ Ζιλ (ΝΟ Χάβρης) 2:45.28
02. Βασιλική Τασσοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης) 3:15.96
03. Μαργαρίτα Μαργιωλάκη (Ιάσωνας) 3:23.47
κορασίδες
01. Ιωάννα Σαχά (ΑΝΟΓ) 2:46.60
02. Βασιλεία Αρσένη (ΑΟΠΦ) 3:00.31
03. Τζιόρτζια Μαριάννα Καοφώνου (ΑΝΟ Ζακύνθου) 3:05.69
παγκορασίδες Α’
01. Αρετή Μούτσιου (ΝΟ Ηλιούπολης) 2:58.80
02. Μελιτίνη Οικονομάκου (ΑΟΠΦ) 3:01.45
03. Κωνσταντίνα Νικολοπούλου (ΑΟΠΦ) 03.06.81
παγκορασίδες Β΄
01. Μαρία Χατζή (ΑΣ Άλμπατρος Ιωαννίνων) 2:53.73
02. Στέλλα Κυριακοπούλου (ΝΟ Πατρών) 3:08.55
03. Αντωνία Αλεξία Αργείτη (ΑΣΚ Ντέρη) 3:09.53

400μ. ελεύθερο
01. Κέλλυ Αραούζου (Ολυμπιακός) 4:32.29
νεάνιδες
01. Αθηνά Κωνσταντινίδη (ΑΝΟΓ) 4:35.60
02. Τέσα Λιν Βαν Μπάαλ (ΑΣΚ Ντέρη) 4:45.00
03. Κατερίνα Αργυροκαστρίτη (ΑΣΚ Ντέρη) 4:51.01
κορασίδες
01. Κυριακή Τρούλου (ΑΟΠΦ) 4:41.96
02. Βασιλική Γρίβα (Αρετή Λαμίας) 4:47.63
03. Βασιλική Μπράζα (Πρωτέας Λαμίας) 4:52.32
παγκορασίδες Α΄
01. Ζωή Μητσάκου (ΑΣΚ Ντέρη) 4:47.31
02. Βασίλισσα Μπαρμπουνάκη (ΑΟΠΦ) 4:47.67
03. Ελεονώρα Κόκκαλη (Ποσειδώνας Ιωαννίνων) 4:53.22
παγκορασίδες Β΄
01. Χρυσάνθη Σαρασίτη (ΑΣΚ Ντέρη) 4:49.91
02. Αντιγόνη Ασλανόγλου (ΠΓΣ) 5:03.39
03. Ιωάννα Γιονουζάι (ΑΟΠΦ) 5:04.57

Άντρες
50-Πεταλούδα-Ανδρών

50-Προσθιο-Ανδρών

100-Ελεύθερο-Ανδρών

100-Υπτιο-Ανδρών

200-Προσθιο-Ανδρών

400-Ελεύθερο-Ανδρών

Advertisement

Advertisement

EDITORIAL

Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες