Ολοκληρώθηκε ο γύρος της Ρόδου

Χθες πραγματοποιήθηκε το τελευταίο από τα τρία ετάπ του γύρου της Ρόδου, όπου είχαμε μεγάλη συμμετοχή από Έλληνες και Κύπριους.

Στη συνολική κατάταξη ο καλύτερος Έλληνας ήταν ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης που ολοκλήρωσε στην 30η θέση, ακολούθησε στην αμέσως επόμενη ο Παναγιώτης Χριστόπουλος, ενώ στην 37η θέση τερμάτισε ο Χάρης Καστραντάς. Νικητής του αγώνα ήταν ο Νορβηγός Σόρεν Βάερενσκολντ που κέρδισε το 1ο και το 30 ετάπ και πήρε την 3η θέση στο 2ο. Στα αξιόλογα πλασαρίσματα των μελών της ελληνικής ομάδας η 14η θέση του Ζήση Σούλιου στο 1ο ετάπ, η 12η θέση του νεαρού Παναγιώτη Καρατσιβή στο 2ο ετάπ και η 4η θέση του Χάρη Καστραντά στο 3ο ετάπ. Τα συνολικά αποτελέσματα μπορείτε να δείτε στα ακόλουθα αρχεία: