Connect with us

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ

Olympia Masters: Στην κορυφή Μπανιώτης, Τερζόγλου

Published

on

Δεύτερο χρυσό μετάλλιο για τους Ραφαήλ Μπανιώτη και Γιώργο Τερζόγλου.

του Δημήτρη Τυχάλα
[email protected]

Το δίδυμο από την Θράκη μετά τη Θεσσαλονίκη επικράτησε με 2-0 (21-14, 21-17) των Δημήτρη Νιώπα, Θοδωρή Παπαδημητρίου στον τελικό του Olympia Masters.

«Είμαι πολύ χαρούμενος που με τον Γιώργο πήραμε την πρώτη θέση, εκεί όπου γεννήθηκε ο αθλητισμός. Είμαστε ευτυχισμένοι που αγωνιστήκαμε και πάλι στην Αρχαία Ολυμπία και κατακτήσαμε το χρυσό μετάλλιο, μετά τον χαμένο τελικό πέρυσι» τόνισε ο Ραφαήλ Μπανιώτης και ο Γιώργος Τερζόγλου δήλωσε:

«Κλείσαμε ιδανικά το πανελλήνιο σιρκουί πριν τα τελικά στον Άγιο Νικόλαο. Η χρονιά έχει πάει πάρα πολύ καλά και μακάρι να συνεχιστεί και στην Κρήτη κόντρα στις καλύτερες ομάδες της Ελλάδας».

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Τελικός
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου – Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου 2-0 (21-14, 21-17)

Τα αποτελέσματα των ημιτελικών
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου – Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης 2-1 (18-21, 21-14, 15-11)
Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου – Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης 2-0 (21-15, 21-16)

Τα αποτελέσματα των προημιτελικών
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου – Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας 2-0 (21-17, 21-17)
Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου – Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας 2-0 (21-18, 21-18)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης – Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης 2-1 (21-14, 19-21, 15-11)
Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης – Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου 2-0 (22-20, 21-18)

Τα αποτελέσματα των ομίλων
Α’ όμιλος
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου – Νικήτας Εφραιμίδης/Κώστας Μπατζιλής 2-0 (21-15, 21-12)
Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης – Νικήτας Εφραιμίδης/Κώστας Μπατζιλής 2-1 (21-10, 22-24, 15-09)
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου – Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης 2-0 (21-16, 22-20)

Β’ όμιλος
Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας – Δημήτρης Γιαννόπουλος/Αντιόλ Κόλα 2-0 (21-17, 21-11)
Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης – Δημήτρης Γιαννόπουλος/Αντιόλ Κόλα 2-0 (21-17, 21-11)
Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας – Άγγελος Μανδηλάρης/Βασίλης Μανδηλάρης 1-2 (11-21, 21-18, 12-15)

Γ’ όμιλος
Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου – Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας 2-0 (21-11, 21-09)
Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης – Αλέξανδρος Κουρτίδης/Στέλιος Τζιουμάκας 0-2 (20-22, 23-25)
Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου – Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης 2-0 (21-19, 21-12)

Δ’ όμιλος
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου – Σάββας Γενίτσαρης/Νόα Κιμπλ 1-2 (19-21, 21-16, 08-15)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης – Σάββας Γενίτσαρης/Νόα Κιμπλ 2-1 (19-21, 21-15, 15-10)
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου – Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης 2-0 (21-19, 21-19)

Continue Reading
Advertisement

Advertisement

EDITORIAL

Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες