ΤΕΝΙΣ

Στον 3ο γύρο ο Τσιτσιπάς κόντρα στον Μεντβέντεφ

Στον τρίτο γύρο του μάστερς του Μονακό πέρασε ο Στέφανος Τσιτσιπάς που κέρδισε δύσκολα τον Μίκαϊλ Κουκούσκιν.

Ο Έλληνας πρωταθλητής ζορίστηκε αρκετά κόντρα στον Καζακστανό τον οποίο νίκησε 2-0 (6-3, 6-4) για να περάσει στον τρίτο γύρο όπου τον περιμένει ο Ντανίιλ Μεντβέντεφ που επικράτησε εύκολα 2-0 (6-1, 6-2) επί τους Ράντου Άλμποτ.
Όποιος από τους Τσιτσιπά – Μεντβέντεφ επικρατήσει, το πιο πιθανό είναι να αντιμετωπίσει στα προημιτελικά το Νόβακ Τζόκοβιτς.
Ο Έλληνας πρωταθλητής έχει βάλει πλέον στο στόχαστρο, εκτός από τον τίτλο στο Μονακό όπου θεωρείται το 5ο φαβορί, και τη θέση Νο6 στην παγκοσμια κατάταξη καθώς ο Κέβιν Άντερσον δεν είναι στο τουρνουά ενώ ο Κέι Νισικόρι αποκλείστηκε.