Προβάδισμα ο Νηρέας

Σημαντική εκτός έδρας νίκη σημείωσε η γυναικεία ομάδα πόλο του Νηρέα Χαλανδρίου στη Λάρισα με 19-13 επί του τοπικού Ναυτικού Ομίλου και πήρε προβάδισμα για την πρόκριση στα πλέι οφ της τρίτης φάσης.

Σε ένα παιχνίδι με πολλά γκολ, τα κορίτσια της Ευτυχίας Καραγιάννη πήραν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 8-4. Στην τρίτη περίοδο, ο Νηρέας αύξησε τη διαφορά του σκορ (13-7), την οποία διατήρησε έως τη λήξη του αγώνα, παίρνοντας τη νίκη με 19-13.
Οκτάλεπτα: 3-4 , 1-4 , 3-5 , 6-6
ΝΟ Λάρισας (Κώστας Γαβριάς): Γούλα, Μπενέκου Ι. 3, Τουλουμτζίδου, Πουστινίκοβα 3, Καριπίδου Μ. 2, Κολτσίδα 2, Λαμπρονίκου, Τερζή, Χασιώτη, Πατούνα 1, Πετάση 1, Τσιάρα, Καριπίδου Η. 1
Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά Ιφ. 2, Μαντουδιώτη 1, Τριχά 1, Πάτερου Ε., Τορνάρου 4, Μπόβαλη 1, Αγγελίδη 2, Παπαναστασίου Δ. 1, Κάσσαρη, Νιαρχάκου 5, Κοβάσεβιτς Σ., Κοβάσεβιτς Ν. 2, Ρουσσάκη.

Oι αγώνες 2ου γύρου της δεύτερης φάσης που αφορά στον Α’ όμιλο, της Α1 πόλο των γυναικών συνεχίζονται αύριο και μεθαύριο: