Πρωταθλητής το Παλαιό Φάληρο

Η ομάδα του Παλαιού Φαλήρου κατέκτησε το πανελλήνιο πρωτάθλημα στην κατηγορία των εφήβων επικρατώντας επί του ΠΑΟΚ στον τελικό που έγινε στο Ποσειδώνιο της Θεσσαλονίκης, 15-12.

Αυτό είναι το τέταρτο πρωτάθλημα που κατακτά η ομάδα του Παλαιού Φαλήρου στην κατηγορία των εφήβων την τελευταία δεκαετία, αλλά το πρώτο μετά το 2011. Ο τελικός ήταν συγκλονιστικός, αλλά οι παίκτες του Νίκου Μαμούρη εμφανίστηκαν πιο διαβασμένοι, βρήκαν τρόπο να διασπάσουν την άμυνα του ΠΑΟΚ και να νικήσουν τον πολύ καλό τερματοφύλακά τους σε κρίσιμα σημεία και επικράτησαν τελικά στις λεπτομέρειες.
Πολυτιμότερος παίκτης της τελικής φάσης, αναδείχθηκε ο Νικολαϊδης του ΠΑΟΚ που ήταν και πρώτος σκόρερ με 21 γκολ. Καλύτερος τερματοφύλακας ο Σιορδίλης επίσης του ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ – Παλαιό Φλαληρο 12-15
Οκτάλεπτα 3-4, 2-3, 2-2, 5-6
ΠΑΟΚ (Βλαζάκης) Προσινικλής 1, Ριζόπουλος 1, Νικολαϊδης 6, Νάνος 3, Μπόλκας 1.
Παλαιό Φάληρο (Μαμούρης) Γαρδίκας 2, Αλαφραγκής 2, Χονδροκούκης 3, Παπαναστασίου 1, Φυτάλης 2, Αλεξίου 5.

Τρίτη η Βουλιαγμένη
Στο μικρό τελικό, η Βουλιαγμένη επικράτησε επί της Γλυφάδας 14-4 και κατέλαβε την τρίτη θέση. Την πέμτπη θέση κατέκτησε ο ΝΟ Χίου που νίκησε το ΝΟ Λάρισας 14-9.
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 14-4
Οκτάλεπτα 2-1, 4-1, 3-2, 5-0
ΝΟ Βουλιαγμένης (Πρίμπας) Παπαγεωργίου 3, Βυθούλκας 1, Πάτερος 3, Μπουγιούρης 2, Δελαγραμμάτικας 2, Καλής 1, Ρομπόπουλος 1, Γκιουρτζίδης 1
ΑΝΟ Γλυφάδας (Κάζδαγλης) Κοτσαύτης 1, Γιαννόπουλος 2, Δουρίδας 1.