ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Πρωταθλητής ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

Με πρωταθλητή τον ΑΝΟ Μεταμόρφωσης ολοκληρώθηκε το πανελλήνιο πρωτάθλημα συγχρονισμένης κολύμβησης στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου.

Ο ΑΝΟΜ αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας και πολυνίκης καθώς κατέκτησε πέντε χρυσά μετάλλια, δηλαδή και στους πέντε τελικούς της διοργάνωσης, ενώ πήρε και δύο αργυρά στα αγωνίσματα όπου είχε και δεύτερη συμμετοχή και φυσικά πρώτευσε στη γενική βαθμολογία συλλόγων.
Μετά το κόμπο και το highlight χθες, ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης επικράτησε και στους σημερινούς τρεις τελικούς. Στον τελικό του σόλο με την Εβελίνα Παπάζογλου, που ανέβηκε στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου, και με την Ευαγγελία Πλατανιώτη που κατέκτησε το αργυρό, ενώ το χάλκινο πήρε η Αθανασία Τσόλα του Πανσερραϊκού. Στον τελικό του ντουέτου ο ΑΝΟΜ πήρε το χρυσό με τις Παπάζογλου / Πλατανιώτη και το αργυρό με τις αδερφές Ταξοπούλου Αναστασία / Άννα Μαρία, ενώ το χάλκινο πήραν οι Αλζιγκούζη και Μαλκογεώργου του ΝΟ Βουλιαγμένης. Στον τελικό του Ομαδικού, πρώτος ο ΑΝΟΜ, δεύτερος ο ΝΟ Βουλιαγμένης και τρίτος ο ΝΟΒΑ.