Προβάδισμα για το ΝΟ Βουλιαγμένης

Ισοπαλία που του δίνει το προβάδισμα στην υπόθεση πρόκριση απέσπασε στην Ιταλία η ομάδα πόλο των ανδρών της Βουλιαγμένης.

Πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση ο ΝΟΒ, ήρθε ισόπαλος με την Ορτίτζια 9-9, στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του γιούροκαπ και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού αγώνα στον Λαιμό. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι από την αρχή με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 5-5.
Στην τρίτη περίοδο η Βουλιαγμένη πήρε προβάδισμα 2 τερμάτων (8-6), όμως οι Ιταλοί κατάφεραν να μειώσουν και να ισοφαρίσουν 32″ πριν το τέλος σε 9-9.
Οκτάλεπτα  2-3, 3-2, 1-3, 3-1
Ορτίτζια (Πικάρντο): Τεμπέστι, Κάζια, Αμπέλα, Λα Ρόσα, Ντι Λουτσιάνο 1, Φερέρο, Τζιακόπο 2, Γκάλο 3,Ροτόντο, Ρόσι 3, Βίντοβιτς, Ναπολιτάνο, Καρούσο
ΝΟ Βουλιαγμένης (Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μπάσιτς 1, Καλογερόπουλος 2, Γκιουβέτσης 1, Βλάσσης, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1, Παπανικολάου, Ποντικέας 3, Κουρούβανης, Ηλιόπουλος, Βούξεβιτς, Ανδρεάδης