ΜΠΟΥΕΝΟΣ ΑΙΡΕΣ 2018

Στην 7η θέση ολοκλήρωσε ο Καπακόγλου

Απόλυτα πετυχημένη ήταν η παρουσία του Στέφανου Καπακόγλου στους Ολυμπικακούς Αγώνες νέων του Μπουένος Άιρες.

Ο Έλληνας κωπηλάτης ήταν η τελευταία ελληνική συμμετοχή στο άθλημα, αγωνιόμενος στο μικρό τελικό του σκιφ. Εκεί με 1:41.20 κατέλαβε την τρίτη θέση και την 7η στη γενική κατάταξη.
Μόνο ως πετυχημένη χαρακτηρίζεται η εμφάνιση του στους Αγώνες και δημιουργεί προσδοκίες για το μέλλον.
Το χρυσό μετάλλιο στο σκιφ τον αγοριών το κατέκτησε ο Ουκρανός Ιβάντ Τιστσένκο και τον ακολούθησαν στη δεύτερη θέση ο Λευκορώσος Ιβάν Μπρίνζα και τρίτο ο Αυστραλός Κόρμακ Κένεντι Λεβερέτ.