Στην κορυφή ο Νηρέας, 13 βαθμοί για τον Εθνικό

ο Νηρέας Χαλανδρίου ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας ενώ ο Εθνικός πήρε εύκολη νίκη και έφτασε στους 13 βαθμούς, στην 4η αγωνιστική του δεύτερου γύρου της δεύτερης φάσης στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 γυναικών.

Εύκολη νίκη σημείωσε ο Νηρέας Χαλανδρίου επί του ΝΟ Ρεθύμνου με 16-4 για να περάσει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη πήραν από την αρχή ευρύ προβάδισμα και στο ημίχρονο προηγήθηκαν με 8-1. Ο ΝΟ Ρεθύμνου δεν κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στο δεύτερο μισό του αγώνα, με τον Νηρέα Χαλανδρίου να παίρνει τη νίκη με 16-4.
Οκτάλεπτα: 0-5, 1-3, 2-4, 1-4
ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Ζοφώλη Ν., Μαλλιαρού 2, Κυριακάκη 1, Φραγκιούδακη, Φαρμάκη, Γαβαλά, Φραγγελάκη, Ζοφώλη Β., Παναγιωτάκη, Λιμπιτάκη Σ., Λιμπιτάκη Α. 1, Καραγιάννη.
Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά 1, Μαντουδιώτη, Τριχά 6, Πάτερου, Τορνάρου 1, Μπόβαλη, Αγγελίδη 1, Παπαναστασίου 4, Κάσσαρη, Νιαρχάκου 2, Κοβάτσεβιτς Ν. 1, Παναγιότι, Κοβάτσεβιτς Σ.

Στους 13 βαθμούς έφτασε ο Εθνικός Πειραιά, μετά τη νίκη του με 9-4 επί του ΝΟ Λάρισας. Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη προηγήθηκε στο ημίχρονο με 5-2 και διατήρησε το προβάδισμα μετά και την τρίτη περίοδο (6-3). Ο ΝΟ Λάρισας δεν μπόρεσε να μειώσει τη διαφορά και ο Εθνικός Πειραιά πήρε τη νίκη με 9-4.
Οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 1-1, 3-1
Εθνικός Πειραιά(Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Λούδη Αν., Μπερίκου 1, Τζελέπη 1, Κολιτσοπούλου 1, Μπίσμπα 1, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη 3, Πέττα 1, Κούμπρα, Ρουμελιώτη, Χάουτον 1, Ζαφειράκη, Αναγνώστου, Γκοτζιά.
ΝΟ Λάρισας (Κώστας Γαβριάς): Γούλα, Μπενέκου Ι., Τουλουμτζίδου 2, Πουστινίκοβα, Καριπίδου Μ. 2, Κολτσίδα, Λαμπρονίκου, Τερζή, Χασιώτη, Πατούνα, Πετάση, Τσιάρα, Καριπίδου Ηρ.