Στο βάθρο ο Κυνηγάκης

Τον τρίτο καλύτερο χρόνο στον τελικό των 200μ. πεταλούδα σημειώσε ο Άλκης Κυνηγάκης στην απογευματινή ενότητα της πρώτης ημέρας του citta di Milano.

του Στέφανου Σουλιώτη

O Κυνηγάκης βελτίωσε την καλύτερη φετινή του επίδοση και με 2:00.39 κατέλαβε την τρίτη θέση. Νικητής ήταν ο Ζορντάν Κοέλιο (1:58.89) και δεύτερος ο Τζιακόμο Καρίνι (1:59.00). Στα 100μ. ελεύθερο ο Απόστολος Χρήστου βελτίωσε το πρωινό του χρόνο και κατέλαβε την τέταρτη θέση με 49.89. Νικητής ήταν ο Αλεσάντρο Μιρέσσι (49.44) και ακολούθησε ο Μάρκο Όρσι (49.85). Στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκαν οι Φίλιπο Μανίνι και Ιβάνο Βεντράνε (49.87). Στα 100μ. ύπτιο ο Νίκος Σοφιανίδης κολύμπησε πιο γρήγορα από το πρωί και τερμάτισε τέταρτος με 56.24. Πρώτος ήταν ο Σιμόνε Σαμπιόνι (54.85), δεύτερος ο Ματέο Μίλι (55.63) και τρίτος ο Κρίστοφερ Τσικαρέσε (55.81). Οι αγώνες βρίσκονται σε εξέλιξη.