Τα αποτελέσματα στο μεσογειακό κύπελλο

Με δύο χάλκινα μετάλλια άνοιξαν λογαριασμό οι Έλληνες κολυμβητές στο μεσογειακό κύπελλο, που γίνεται στην Αλεξανδρούπολη.

Δύο χάλκινα μετάλλια κέρδισε η ελληνική κολύμβηση στην πρεμιέρα του μεσογειακού κυπέλλου στην Αλεξανδρούπολη. Η Νικολέτα Παυλοπούλου στα 100μ. πρόσθιο κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, τερματίζοντας τρίτη με χρόνο 1:13.88. Λίγο αργότερα, η Εθνική μας ομάδα αποτελούμενη από τις Μέτσιου, Παπαγιάννη, Ανδρικοπούλου και Παυλοπούλου ήταν τρίτη στα 4Χ200μ. ελεύθερο, με επίδοση 8:45.85. Η Ελλάδα βρίσκεται στην πέμπτη θέση της γενικής κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει ως τώρα 51 βαθμούς.