Connect with us

ΠΑΛΗ

Τα πρώτα εισιτήρια

Published

on

Οι αθλητές και οι αθλήτριες που κέρδισαν τα πρώτα εισιτήρια για την τελική φάση των πανελληνίων πρωταθλημάτων ελευθέρας και γυναικών, ανακοινώθηκαν…

Από τους προκριματικούς αγώνες στην παλαίστρα της Μίκρας, έγιναν γνωστοί οι πρώτοι που εξασφάλισαν τη συμμετοχή στην τελική φάση και πλέον απομένει η πραγματοποίηση και της β` φάσης που θα γίνει στην Αθήνα για να συμπληρωθούν τα κομμάτια του σχετικού παζλ. Σε εξέλιξη στη Μίκρα βρίσκονται οι αγώνες της ελληνορωμαϊκής.

Οι τέσσερις πρώτοι ανά κατηγορία:
57 κιλά ανδρών

1. Θεοχάρης Καλανίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
2. Δημήτριος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
3. Ηλίας Μπαλτζίδης (Βικτώρια)
4. Νικόλαος Κιουτσουκιλιάς (Μακεδόνες Ευόσμου)

61 κιλά ανδρών
1. Νικόλαος Αρουζμανίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
2. Θεοδόσιος Βαλκανιώτης (ΠΑΟ Βόλου)
3. Αλέξανδρος Ρασπαρομαριόβ (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
3. Αλέξανδρος Πιλαβίδης (Ηρακλής Θεσσαλονίκης)

65 κιλά ανδρών
1. Κύριλλος Μπινενμπάουμ (Πολυνίκης Ταύρου)
2. Εμμανουήλ Σαββίδης (Νέμεσις)
3. Μάρκος Θεοδωρίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
3. Κυριάκος Σωτηριάδης (ΓΟ Ευόσμου)

70 κιλά ανδρών
1. Αλέξανδρος Σαμανίδης (ΓΑΣ Κιλκίς)
2. Γεώργι Αβκοπασβίλι (Ευρωπός)
3. Γκρέγκορι Τάνσεϊσον (ΑΠΟ Ρεθύμνου)
3. Κωνσταντίνος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)

74 κιλά ανδρών
1. Γιώργος Σαββουλίδης (Πολυνίκης Ταύρου)
2. Κωνσταντίνος Καρπουζάς (Οδυσσέας Λάρισας)
3. Κωνσταντίνος Γκότσης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
3. Μιχαήλ Ακριτίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)

86 κιλά ανδρών
1. Τιμοφέι Ξενίδης (Πολυνίκης Μοσχάτου)
2. Θεοδόσιος Παυλίδης (Ευρωπός)
3. Παύλος Σωτηριάδης (Πόντος Ζυγού)
3. Ηλίας Κύδρος (Αγ. Γεώργιος Σερρών)

97 κιλά ανδρών
1. Μιχαήλ Τσικοβάνι (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
2. Φέλιξ Πολιανίδης (ΠΟΠ)
3. Ραφαήλ Κυριακόπουλος (ΕΑΛ Πήγασος)
3. Ασύγκριτος Μουραντίδης (ΓΑΣ Κιλκίς)

125 κιλά ανδρών
1. Ιωάννης Αρζουμανίδης (Αριστοτέλης Καλαμαριάς)
2. Άρης Θεοδωρούδης (Ορφέας Σερρών)
3. Ευστάθιος Νταλατσίδης (Ευρωπός)
3. Πέτρος Κρίκης (ΕΑΛ Πήγασος)

48 κιλά γυναικών
1. Μαρία Ζαχαριάδου (Άθλεση Ιλίου)
2. Αθηνά Μαρτίδου (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)

53 κιλά γυναικών
1. Ευαγγελία Κιουτσουκηλιά (ΓΟ Ευόσμου)

55 κιλά γυναικών
1. Αντιγόνη Παναγή (ΓΟ Ευόσμου)
2. Αικατερίνη Παπαθεοδώρου (Παλαίστρα)

58 κιλά γυναικών
1. Βιργινία Τσακνάκη (Ήφαιστος Βαθυλάκου)
2. Κωνσταντίνα Παπαζήση (Διογένης Σερρών)

60 κιλά γυναικών
1. Αικατερίνη Σαρηγιαννίδου (Αγ. Νέστωρας)
2. Αΐντα Αχμέντ (Ευπυρίδαι)

63 κιλά γυναικών
1. Αγόρω Παπαβασιλείου (Ευπυρίδαι)

69 κιλά γυναικών
1. Ειρήνη Γαβρανίδου (Νέστωρας Γουμένισας)
2. Αθηνά Γιαννουσά (Φιλαθλητικός)
3. Ελένη Αναστασιάδου (Πύδνας Πιερίας)

75 κιλά γυναικών
1. Αικατερίνη-Ειρήνη Πιτσιάβα (Όγχηστος)
2. Λυγερή Βούλγαρη (ΠΑΟ Βόλου)
3. Στεφανβία Ζάχειλα (Δημοκρίτειο Κομοτηνής)

Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες