Ταλίν 2021 (Κ20): LiveFeed, 3η μέρα πρωί

Η τρίτη μέρα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ξεκινά με έναν πρωινό τελικό που έχει διπλή ελληνική συμμετοχή ενώ αναμένεται να δούμε γενικά εξαιρετικούς αγώνες.

Timeline

13:29 - Ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα, ραντεβού στις 14:30
13:28 - Τα αποτελέσματα του Β γκρουπ ακοντισμού
13:23 - Απευθείας στον τελικό η Βιλάγκος
12:47 - Επόμενο αγώνισμα στη 13:20
12:46 - Μορτζάκης: «Ήταν τρομερός αγώνας»
11:46 - Ισπανία - Γερμανία στα 4Χ400μ νεανίδων
11:40 - Παυλίδης: «Δεν μας βγήκε η βολή»

Ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα, ραντεβού στις 14:30

Το πρωινό πρόγραμμα ολοκληρώθηκε και το απογευματινό θα ξεκινήσει στις 15:00 με πρώτη ελληνική συμμετοχή την Άννα Χατζηπουργάνη στον ημιτελικό των 400μ με εμπόδια.

13:28

17-07-2021

Τα αποτελέσματα του Β γκρουπ ακοντισμού

13:23

17-07-2021

Απευθείας στον τελικό η Βιλάγκος

Η Αντριάνα Βιλάγκος από την Σερβία με βολή στα 60.62μ προκρίθηκε στον τελικό του ακοντισμού νεανίδων.

12:47

17-07-2021

Επόμενο αγώνισμα στη 13:20

Το Β προκριματικό γκρουπ του ακοντισμού νεανίδων θα διεξαχθεί στις 13:20.

12:46

17-07-2021

Μορτζάκης: «Ήταν τρομερός αγώνας»

Ο Μορτζάκης ήταν 13ος στον τελικό των 10.000μ βάδην και μάλιστα με νέο ατομικό ρεκόρ. Στο Sportsfeed δήλωσε για την επιτυχία του: «Τρομερός αγώνας μου άρεσε παρά πολύ γιατί είχε ένταση σε όλη την διάρκεια! Ήμουν πολύ καλά από το ζέσταμα και ήθελα μια καλύτερη επίδοση από το ρεκόρ και μου βγήκε! Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την δύσκολη χρόνια που είχα φέτος αλλά και 100% ευχαριστημένος από την εμφάνιση μου στον αγώνα »

12:23

17-07-2021

Με μια βολή στον τελικό η Τζένγκο

Με ευκολία η Ελίνα Τζέγνκο προκρίθηκε στον τελικό του ακοντισμού αφού με την πρώτη της βολή σημείωσε 58.90μ και το όριο ήταν 55.00μ

12:19

17-07-2021

Γερμανία - Βρετανία στην 4Χ400μ

Στις επόμενες δυο προκριματικές σειρές των 4Χ400μ, νικητές ήταν η Γερμανία με 3:09.43 και η Βρετανία με 3:08.74.

12:07

17-07-2021

Μπαχός: «Κρατάω μόνο τα καλά»

O Αλέξανδρος Μπαχός αγωνίστηκε στα 10.000μ βάδην αλλά δεν κατάφερε να τερματίσει την κούρσα του λόγω κούρασης και ολοκλήρωσε με αυτό το τρόπο την σεζόν του. Ο ίδιος μιλώντας στο Sportsfeed δήλωσε: «Πίστευα ότι θα τα πάω καλά αλλά δεν είχα αρκετές δυνάμεις. Κρατάω όμως ότι κατάφερα μέσα από μια τρομερά δύσκολη χρονιά να πετύχω το στόχο μου, δηλαδή να περάσω στο σχολή της επιθυμίας μου, και να συμμετάσχω σε μια κορυφαία διοργάνωση που στην αρχή του 2020 έμοιαζε κάτι απίθανο».

12:02

17-07-2021

Στο 3ο αγώνισμα οι δεκαθλητές

Μετά τα 100μ και το μήκος, οι δεκαθλητές συνεχίζουν με την σφαιροβολία και θα συνεχίσουν το απόγευμα με το ύψος.

11:59

17-07-2021

Οι Ιταλοί νικητές στην 1η σειρά 4Χ400μ εφήβων

Η ομάδα της Ιταλίας τερμάτισε πρώτη στην σκυταλοδρομία 4Χ400μ εφήβων με χρόνο 3:09.98.

11:57

17-07-2021

Επόμενο αγώνισμα το μήκος νεανίδων

Το επόμενο αγώνισμα του προγράμματος είναι ο προκριματικός του μήκους νεανίδων. Οι αθλήτριες μόλις ξεκίνησαν τα πρώτα τους άλματα.

11:46

17-07-2021

Ισπανία - Γερμανία στα 4Χ400μ νεανίδων

Στις δύο προκριματικές σειρές των 4Χ400μ νεανίδων τις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι Ισπανίδες με 3:38.92 και οι Γερμανίδες με 3:38.55

11:40

17-07-2021

Παυλίδης: «Δεν μας βγήκε η βολή»

Ο Δημήτρης Παυλίδης ολοκλήρωσε τον προκριματικό της δισκοβολίας χωρίς να καταφέρει να δείξει τις ικανότητές του αφού έριξε 50.14μ, και έχει ατομικό ρεκόρ 58.27μ. Μετά την προσπάθειά του ανέφερε στο Sportsfeed: «Ήταν ωραία εμπειρία αλλά δεν μας βγήκε η βολή για τον τελικό. Δεν πειράζει κοιτάμε το παγκόσμιο πρωτάθλημα τώρα».

11:36

17-07-2021

Στον τελικό ο Μπουζάκης

Στον τελικό της δισκοβολίας πέρασε ο Μπουζάκης, ενώ οι Παυλίδης και Γεννίκης ολοκλήρωσαν τον αγώνα τους στον προκριματικό γύρο.

11:26

17-07-2021

Σφαιροβολία νεανίδων - αποτελέσματα προκριματικού

11:24

17-07-2021

Εκτός τελικού και η Ντραγκομίροβα

Μια θέση μακριά από την 12αδα του τελικού έμεινε και η Αναστασία Ντραγκομίροβα η οποία με καλύτερη επίδοση τα 14μ έμεινε στην 13η θέση.

11:14

17-07-2021

Πέρασε μπροστά ο Μπουζάκης, άκυρη ο Παυλίδης

Ο Μπουζάκης έριξε στη δεύτερη βολή στα 56.16μ και ανέβηκε στην 4η θέση του Β προκριματικού γκρουπ. Ο Παυλίδης έκανε ακόμα μια άκυρη προσπάθεια ενώ ο Γεννίκης βελτιώθηκε σημειώνοντας 54.33μ

11:10

17-07-2021

Ολοκλήρωσαν τον αγώνα τους Ανδρεάδη-Σουγλάκου

Με καλύτερη βολή στα 13.69μ για την Σουγλάκου και 13.20μ για την Ανδρεάδη οι αθλήτριες ολοκλήρωσαν τον αγώνα τους στη σφαιροβολία με την 9η και 13η θέση στο Α γκρουπ , αντίστοιχα.

11:01

17-07-2021

50.78μ ο Γεννίκης

Ο Κωνσταντίνος Γεννίκης σημείωσε στην πρώτη του προσπάθεια στη δισκοβολία 50.78μ ενώ ο Μπουζάκης και ο Παυλίδης ήταν άκυροι στις βολές τους.

10:59

17-07-2021

13os ο Μορτζάκης, δεν τερμάτισε ο Μπαχός

Ο Αλέξανδρος Μορτζάκης με μεγάλο ατομικό ρεκόρ και χρόνο 44:20.10 (είχε 45.18.68)τερμάτισε 13ος στον τελικό των 10.000μ βάδην, ενώ ο Μπαχός δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την κούρσα του.

10:55

17-07-2021

Ανέβηκε Ανδρεάδη και Ντραγκομίροβα

Στη δεύτερή τους προσπάθεια η Ανδρεάδη σημείωσε βολή στα 12.94μ ενώ η Ντραγκομίροβα 13.81μ.

10:50

17-07-2021

Άκυρη Ντραγκομίροβα, 13.28μ η Σουγλάκου

Άκυρη στην πρώτη της βολή ήταν και η Ντραγκομίροβα, ενώ η Σουγλάκου σημείωσε επίδοση 13.28μ.

10:44

17-07-2021

Άκυρη στην 1η βολή η Ανδρεάδη

Στην πρώτη της βολή στο Α προκριματικό γκρουπ της σφαιροβολίας η Ανδρεάδη ήταν άκυρη.

10:38

17-07-2021

Ξεκινάνε οι 3 Ελληνίδες στη σφαιροβολία

Η Μαρία Ανδρεάδη, η Μαρία Σουγλάκου και η Αναστασία Ντραγκομίροβα ξεκινάνε τον προκριματικό αγώνα της σφαιροβολίας. Για την απευθείας πρόκριση στον τελικό πρέπει να σημειώσουν βολή 15.60μ.

10:25

17-07-2021

Έπονται μήκος δεκάθλου και σφαιροβολία

Στις 10:30 θα ξεκινήσει ο αγώνας του μήκους δεκάθλου (2ο αγώνισμα) και η σφαιροβολία νεανίδων στην οποία θα έχουμε τρεις ελληνικές συμμετοχές, την Αναστασία Ντραγκομίροβα, τη Μαρία Ανδρεάδη και τη Μαρία Σουγλάκου.

10:17

17-07-2021

Στην πρώτη 10αδα ο Μορτζάκης

Μέχρι στιγμής έχουν ολοκληρωθεί έξι γύροι και ο Μορτζάκης παραμένει σταθερός εντός της πρώτης 10αδας.

10:05

17-07-2021

Αρχίζουν Μορτζάκης - Μπαχός

Οι δυο αθλητές του βάδην ξεκίνησαν την κούρσα του τελικού των 10.000μ βάδην.

10:04

17-07-2021

Αποτελέσματα Α γκρουπ δισκοβολίας

09:56

17-07-2021

Ακόμα μια βολή οι δισκοβόλοι

Το Α προκριματικό γκρουπ ολοκλήρωσε και τη δεύτερή του προσπάθεια και απομένει ακόμα μια για την λήξη του

09:50

17-07-2021

O Ντούμπεκ στην τελευταία

Μετά την διόρθωση ενός τεχνικού προβλήματος στους βατήρες εκκίνησης, στην τελευταία σειρά των 100μ νικητής ήταν ο Φράντισεκ Ντούμπεκ με 10.95

09:44

17-07-2021

Ο Αλένκα πάνω από το όριο πρόκρισης

Ο Λιθουανός Μύκολας Αλένκα με βολή στα 61.55μ προκρίθηκε απευθείας στον τελικό της δισκοβολίας αφού το όριο ήταν 61.00μ

09:43

17-07-2021

Πρώτος ο Σκότχαϊμ στη 2η

Στη δεύτερη σειρά των 100μ δεκάθλου πρώτος τερμάτισε ο Σκάντερ Σκότχαϊμ με 11.31