Τελικός ή παράταση στις γυναίκες;

Παράταση αγωνίας ή… σκούπισμα; Την απάντηση θα την ξέρουμε αύριο με την ολοκλήρωση των δεύτερων αγώνων της ημιτελικής σειράς του πρωταθλήματος της Α1 των γυναικών.

Με τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό να έχουν το προβάδισμα καθώς επικράτησαν στις πρώτες αναμετρήσεις των Πανναξιακού (3-0) και ΑΟ Θήρας (3-1) αντίστοιχα, αλλά τις δύο ομάδες των Κυκλάδων έχουν τους δεύτερους αγώνες στην έδρα τους. Το πρώτο σερβίς θα δοθεί στην Σαντορίνη στις 15:30 (απευθείας μετάδοση ΕΡΤ2). «Αν περιορίσουμε τα λάθη που κάναμε στο πρώτο παιχνίδι, φυσικά μπορούμε να κερδίσουμε», τόνισε ο τεχνικός των γηπεδούχων Απόστολος Οικονόμου, ενώ ο Δημήτρης Καζάζης ξεκαθάρισε: «Ο ΑΟΘ είναι πολύ δυνατός εντός έδρας, αλλά εμείς θα μπούμε στο γήπεδο με μοναδικό στόχο τη νίκη».
Στις 19:00 ακολουθεί η αναμέτρηση Πανναξιακός – Ολυμπιακός όπου οι ερυθρόλευκες είναι το ξεκάθαρο φαβορί ενώ ο Πανναξιακός έχει να ξεπεράσει και τις απουσίες των Μιλοβάνοβιτς, Διώτη.
Ο Ολυμπιακός πάντως έχει κι ένα επιπλέον κίνητρο καθώς στη Νάξο έχασε στην 20η αγωνιστική το αήττητο του στην κανονική περίοδο. Σε περίπτωση που το σκορ γίνει 1-1 στις νίκες, ο τρίτος και καθοριστικός αγώνας της σειράς θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τρίτη.