Της έβαλε δύσκολα

Η Λέιντεν ήταν ένας αρκετά αξιόμαχος αντίπαλος και έβαλε δύσκολα στη Βουλιαγμένη. Η ελληνική ομάδα και πάλι όμως ήταν νικήτρια με 9-6.

του Άκη Ιωακείμογλου

Το καλό πρώτο οκτάλεπτο στο οποίο με πρωταγωνίστρια την Έλενα Ξενάκη προηγήθηκε με 3-1 εκμεταλλεύτηκε η Βουλιαγμένη για να φτάσει σε μία δύσκολη νίκη επί της ολλανδικής ομάδας. Οι φιλοξενούμενες κατάφερναν να παραμένουν κοντά στο σκορ πλησιάζοντας πολλές φορές ακόμα και το ένα γκολ. Όλα ξεκαθάρισαν στην τελευταία περίοδο, όταν το 7-6 έγινε μέσα σε λίγα λεπτά 9-6 με γκολ της Ρουμπέση και της Διαμαντοπούλου (1:54 πριν το τέλος) κλειδώνοντας τη νίκη για τη Βουλιαγμένη.

Βουλιαγμένη-Λέιντεν 9-6
Οκτάλεπτα 3-1, 2-1, 1-2, 3-2