ΜΠΑΚΟΥ 2015

Της βγήκε η κούραση

Η Ηλέκτρα Λεμπλ έριξε την αυλαία των ελληνικών συμμετοχών στο Μπακού τερματίζοντας 8η στον τελικό των 200μ. μ. ατομική.

Οι ευρωπαϊκοί αγώνες του Μπακού θα είναι αναμφίβολα διοργάνωση που θα θυμάται για πάντα η Ηλέκτρα Λεμπλ. Δεν είναι μόνο το χάλκινο μετάλλιο που κατέκτησε στα 100μ. πεταλούδα αλλά και η βελτίωση των ατομικών της ρεκόρ σε πολλά αγωνίσματα. Η κολυμβήτρια του Ποσειδώνα Ιλισίων έριξε την αυλαία των ελληνικών συμμετοχών με τον τελικό των 200μ. μ. ατομική, στον οποίο μάλλον της βγήκε η κούραση. Η Λεμπλ έκανε 2:18.80, ήταν σχεδόν δύο δευτερόλεπτα πιο αργή από το 2:16.97 του χθεσινού ημιτελικού και κατετάγη 8η. Σε κάθε περίπτωση βέβαια η παρουσία της ήταν απόλυτα επιτυχημένη.