Το πάλεψε ο Τσιτσιπάς κόντρα στο Νο6

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον 2ο γύρο του Ίντιαν Γουέλς κόντρα στο Νο6 της παγκόσμιας κατάταξης, Ντομινίκ Τιμ που ήταν τελικά ο νικητής της αναμέτρησης.

Ο Αυστριακός επικράτησε επί του 19χρονου Έλληνα τενίστα 2-1 (6-2, 3-6, 6-3) και στον τρίτο γύρο του τουρνουά των 1000 βαθμών θα αντιμετωπίσει τον Πάμπλο Κουέβας που νίκησε 2-0 (7-6, 6-3) τον Ντένις Σαποβάλοφ. Εκτός απροόπτου, ο Στέφανος Τσιτσιπάς τη Δευτέρα θα βρίσκεται στο Νο70 της παγκοσμιας κατάταξης του επαγγελματικού τένις. Θέση που αποτελεί νέο ρεκόρ για τον Έλληνα τενίστα που συνεχίζει τη σταθερή ανοδική του πορεία.