Τρίτος στο 200αρι ελεύθερο ο Βαζαίος

Άλλους 27 βαθμούς πρόσθεσε στους 32 που έδωσε την πρώτη μέρα στο Νορθ Καρολάινα Στέιτ ο Ανδρέας Βαζαίος κατακτώντας την τρίτη θέση στο 200αρι ελεύθερο του πρωταθλήματος της ατλαντικής περιφέρειας.

Στους αγώνες που διεξάγονται στο Γκρίνσμπορο, ο Έλληνας πρωταθλητής έπεσε τα ξημερώματα στο 200αρι (γιάρδες σε 25αρα πισίνα) ελεύθερο και με επίδοση 1:34.11 ολοκλήρωσε στην τρίτη θέση. Νικητής ήταν ο Τζάστιν Ρες (επίσης από το Νορθ Καρολάινα Στέιτ) με 1:32.66 ενώ τη δεύτερη θέση κατέλαβε ο Ελληνοαμερικανός Λιουκ Γεωργιάδης από το Βιρτζίνια με 1:33.78.
Στις 100 γιάρδες ύπτιο, ο Νίκος Σοφιανίδης συμμετείχε στον τελικό Β και με 46.78 κατέλαβε την 11η θέση. Νικητής του αγωνίσματος ήταν ο Κόλεμαν Στιούαρτ από το Νορθ Καρολάινα Στέιτ με 44.54.
Στη σκυτάλη 4Χ100γ. μεικτής, το Νορθ Καρολάινα Στέιτ με τους Βαζαίο, Μόλατσεκ, Χελντ και Ρες νίκησε το Λουίσβιλ των Αλμπιέρο, Σόμοφ, Σοφιανίδη και Μπάρνα κολυμπώντας σε 3:04.24 έναντι 3:05.55.