Τρίτη η Ντουντουνάκη

Την τρίτη θέση στον τελικό των 50μ. πεταλούδα κατέκτησε η Άννα Ντουντουνάκη στην Αμβέρσα. Η Ελληνίδα κολυμβήτρια παρέμεινε κάτω από 27 δευτερόλεπτα και στην απογευματινή της κούρσα.

του Άκη Ιωακείμογλου

Μία ακόμα καλή κούρσα πρόσθεσε στο σημερινό απολογισμό της η Άννα Ντουντουνάκη. Η κολυμβήτρια του Ποσειδώνα Ιλισίων, ήταν κατά κάτι ταχύτερη στον απογευματινό τελικό (26.92 έναντι 26.94 που έκανε το πρωί), παρέμεινε σε επίδοση κάτω των 27 δευτερολέπτων και κατετάγη τρίτη, πίσω από τη Βελγίδα Μπούις και την Κατίνκα Χόσου. Συμμετοχή σε τελικό είχαμε και με τον Νίκο Σοφιανίδη στα 100μ. ύπτιο. Ο κολυμβητής του ΠΑΟΚ έκανε 56.72 (56.37 το πρωί) και κατέλαβε την έκτη θέση.