ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Χρυσός ο Μόλβαλης στο βαλκανικό

Με τρία μετάλλια ολοκλήρωσε την πρώτη μέρα η ελληνική αποστολή στο βαλκανικό πρωταθλήμα καταδύσεων στην κατηγορία των νέων που διεξάγεται στο Βελιγράδι.

Ο Νίκος Μόλβαλης στη σανίδα 1μ. κατηγορίας αγόρια Α’, με βαθμολογία 441.70 ήταν πρώτος κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο, ενώ στο ίδιο αγώνισμα, ο Θεόφιλος Αυθίνος κατετάγη τρίτος, συγκεντρώνοντας 391.20 βαθμούς για να ανέβει και αυτός στο βάθρο.
Μετάλλιο όωμς, κατέκτησε και ο Χρήστος Μορφίδης, ο οποίος ήταν τρίτος στη σανίδα 3μ. κατηγορίας αγόρια Β’, με συνολική βαθμολογία 334.40 ενώ στο ίδιο αγώνισμα ο Νικόλαος Νικολόπουλος κατετάγη πέμπτος βαθμολογούμενος με 298.15 βαθμούς.