6ος στο παγκόσμιο ο Νικολαΐδης

Με την έκτη θέση στον τελικό των σκιφ των ελαφρών βαρών ολοκλήρωσε την ιδιαίτερα πετυχημένη παρουσία του στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Κ23 που διεξάγεται στη Φιλιππούπολη.

Στο τελικό που έγινε πριν από λίγη ώρα ο Νικολαΐδης ολοκλήρωσε σε 7:15.26. Ο Έλληνας πρωταθλητής ήταν απο το ξεκίνημα της κούρσας στην 6η θέση. Πρώτος τερμάτισε ο Βραζιλιάνος Μπατίστα Ούνκας σε 6:59.46.
Ο Γιάννης Καλανδαρίδης στο μικρό τελικό του σκιφ πήρε την 2η θέση και 8η στη γενική. Αν και ξεκίνησε από την 5η , στο 1000άρι ήταν 4ος για να ανέβει στη συνέχεια στη 2η όπου τερμάτισε με χρόνο 7:02.16