A1 ανδρών: Διπλό στη Γλυφάδα από τον Απόλλωνα

Σημαντική νίκη σημείωσε στη Γλυφάδα ο Απόλλωνας Σμύρνης για την 11η αγωνιστική της Α1 πόλο των ανδρών επικρατώντας 15-12 επί του ΑΝΟΓ.

Η ομάδα του Δεληγιάννη πήρε το προβάδισμα με 5-2, αλλά ο ΑΝΟΓ κατάφερε να μειώσει σε 6-5 με την ολοκλήρωση του ημιχρόνου. Στην τρίτη περίοδο, με ένα σερί 5-0, η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε με 11-5, αλλά το συγκρότημα του Παπαδόπουλου δεν πέταξε λευκή πετσέτα και κατάφερε να μειώσει και πάλι την διαφορά, πλησιάζοντας στο ένα γκολ (11-12). Κάπου εκεί ήλθε νέο ξέσπασμα από τους φιλοξενούμενους που με δύο πέναλτι και μια κόντρα έφθασαν στο 11-15. Κορυφαίος σκόρερ για τους νικητές ο Μπογκντάνοβιτς (5 γκολ, κεντρική φωτό).
Έτσι, οι φιλοξενούμενοι εδραιώνονται στη 2η θέση της βαθμολογίας του ομίλου με 24 βαθμούς, ενώ έχουν και έναν αγώνα λιγότερο. Από την πλευρά του, ο ΑΝΟΓ έμεινε στην 5η θέση της βαθμολογίας με 16 βαθμοί.
Οκτάλεπτα: 2-3, 3-3, 3-5, 4-4
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιώργος Παπαδόπουλος): Κουρούβανης Δ., Τζελάτης, Βαλλιανάτος, Ναγκλ, Μαυράκης 1, Μπομπός, Μιγιούσκοβιτς 2, Θώμογλου, Παπαγεωργίου 4, Πούρος 4, Ηλιόπουλος Α. 1, Κούκουνας, Ηλιόπουλος Νεκ., Μιγκλής, Πριμηκύριος.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος 1, Μπογκντάνοβιτς 5, Μόκκας, Τρούλος 1, Δίπλαρος 1, Σουσιασβίλι, Χονδροκούκης 4, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 1, Τσαχιλίδης, Σολανάκης 1, Καβουσανός, Τόττης 1, Τσιαβαλιάρης.