Ακόμα μία εξαιρετική επίδοση από τον Αναγνώστου

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Μάριος Αναγνώστου που μετά το πανελλήνιο πρωτάθλημα των 10.000μ. έκανε εξαιρετική κούρσα και στα 5.000μ. του διασυλλογικού.

Ο αθλητής του Σάββα Κουμπούρα τερμάτισε το 5αρι στον Άγιο Κοσμα σε 14:51.96. To ατομικό ρεκόρ του 19χρονου ήταν 15:07.63 από το περσινό πανελλήνιο πρωτάθλημα των εφήβων στη Λάρισα και όπως δείχνει έχει πολλά περιθώριο βελτίωσης για να κατέβει ακόμα πιο κάτω. Όλα αυτά, μία εβδομάδα μετά το 30:10.39 που έκανε στα Μέγαρα πιάνοντας το όριο για το παγκόσμιο πρωτάθλημα των εφήβων.
Στο σημερινό 5αρι, τη δεύτερη θέση κατέλαβε ο Αχιλλέας Τζανετόπουλος με 14:55.27 και την τρίτη ο Στέλιος Φιλάι με 15:22.19. Στον αγώνα συμμετείχε και ο πρωταθλητής Ελλάδας στα 10.000μ. Γιώργος Τάσσης που ήταν τέταρτος με 15:40.16.