Δέκατη θέση για τη Σκαρβέλη

Με τη 10η θέση στη ρίψη οργάνου ολοκλήρωσε η Σταματία Σκαρβέλη τη σεζόν στον κλειστό στίβο συμμετέχοντας στον τελικό του NCAA.

Στο Κόλετζ Στέισον που αποτελεί την έδρα του πανεπιστημίου Τέξας Α&Μ, διεξήχθει φέτος ο τελικός του NCAA στον κλειστό στίβο. Η Σκαρβέλη η οποία άλλαξε πανεπιστήμιο και από το καλοκαίρι αγωνίζεται με το Τενεσί, συμμετείχε στον τελικό της ρίψης οργάνου και με καλύτερη βολή στα 20.50μ. κατέλαβε τη 10η θέση. Νικήτρια αναδείχθηκε η Ανέτ Εκικουνγουόκε από το Σινσινάτι με 22.42μ.
Στο ίδιο αγώνισμα στην κατηγορία των ανδρών, υπήρξε κυπριακή συμμετοχή. O Aλέξανδρος Πουρσανίδης έμεινε μακριά από το ρεκόρ του (22.25μ.) και με καλύτερη βολή στα 20.99μ. κατέλαβε την 11η θέση, με το νικητή Τζόνι Τζάξον να ρίχνει 22.88μ.