Διεκδικούν μετάλλιο Πλατανιώτη και Παπάζογλου

Εντυπωσιακή ήταν η εμφάνιση των Ευαγγελία Πλατανιώτη και Εβελίνα Παπάζογλου στο τεχνικό πρόγραμμα του ντουέτου, αγωνιζόμενες στο όπεν του Τόκιο και πλέον είναι εντός διεκδίκησης του χάλκινου μεταλλίου.

Το ελληνικό δίδυμο εκτέλεσε άψογα το πρόγραμμα του και κατέκτησε την 3η θέση στο τεχνικό ντουέτο, καθώς βαθμολογήθηκαν με 85,8946 βαθμούς, ανάμεσα σε 19 Ντουέτα που έλαβαν μέρος στο αγώνισμα.
Πλατανιώτη και Παπάζογλου αύριο στο ελεύθερο πρόγραμμα και θα επιδιώξουν να πετύχουν ανάλογη ή και καλύτερη εμφάνιση, ώστε να βρεθούν στο βάθρο των νικητριών της διοργάνωσης κατακτώντας ένα μετάλλιο (τουλάχιστον το χάλκινο).
Την 1η θέση στο τεχνικό πρόγραμμα στο ντουέτο πήραν οι Γιαπωνέζες Γιουκίκο Ινούι – Μάι Νακαμούρα με 90,4721β. και τη 2η οι Καναδές Ζακλίν Σιμονό – Καρίν Τόμας με 88,3450β.