Η Γλυφάδα έκανε την υπέρβαση!

Πολύ μεγάλη νίκη σημείωσε η ομάδα πόλο των ανδρών του ΑΝΟ Γλυφάδας στο δεύτερο ημιτελικό της σειράς με το ΝΟ Βουλιαγμένης, επικρατώντας 5-4.

Η εκπληκτική ομάδα του Δημήτρη Μάζη, νίκησε μετά από πολλά χρόνια τον ΝΟ Βουλιαγμένης και ισοφάρισε τη σειρά των ημιτελικών σε 1-1. Η πρόκριση για τον τελικό κόντρα στον Ολυμπιακό, θα κριθεί σε τρίτο παιχνίδι που θα γίνει την Κυριακή (23/4) στις 18:00 στην έδρα του ΝΟΒ, στο κολυμβητήριο του Λαιμού.
Ο ΑΝΟΓ προηγήθηκε με τα γκολ των Σκουμπάκη και Παπαναστασίου με 1-0 και 2-1, αλλά δέχτηκε ισάριθμες φορές την ισοφάριση από τους Τίγκα και Καπότση. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 3-2, υπέρ της ομάδας του Δημήτρη Μάζη, χάρη σε γκολ του Αλεξίου και το δεύτερο μέρος του αγώνα αναμένονταν συναρπαστικό. Εκεί ο Μάριος Χατζηγούλας έδωσε για πρώτη φορά προβάδισμα δύο γκολ στον ΑΝΟΓ (4-2), όμως η απάντηση για τον ΝΟΒ ήταν άμεση με τον Κοπελιάδη. Ο Χατζηγούλας έδωσε και πάλι αέρα δύο γκολ (5-3), ενώ δύο χαμένες επιθέσεις σε παίκτη παραπάνω δεν επέτρεψαν στην ομάδα του Κώστα Λούδη να μειώσει και έτσι στα τελευταία οκτώ λεπτά η ομάδα της Γλυφάδας μπήκε έχοντας το πάνω χέρι. Εκεί ο Μάριος Καπότσης μείωσε και πάλι στο γκολ (5-4) με 6:23 να απομένουν για τη λήξη. Αυτό όμως ήταν το τελευταίο γκολ του αγώνα, αφού οι δύο ομάδες έπαιξαν πολύ δυνατές χάρη στις οποίες δε σημειώθηκε κάποιο άλλο γκολ.
Οκτάλεπτα 2-1, 1-1, 2-1, 0-1
ΑΝΟ Γλυφάδας (Μάζης) Αλεξίου 1, Κατσαούνης 1, Χατζηγούλας 2, Σκουμπάκης 1.
ΝΟ Βουλιαγμένης (Λούδης) Κοπελιάδης 1, Καπότσης 2, Τίγκας 1.