ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Προ-Ολυμπιακό πινγκ πονγκ: Στην 8αδα ο Γκιώνης!

Ο Παναγιώτης Γκιώνης συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία στο προ-Ολυμπιακό τουρνουά επιτραπέζιας αντισφαίρισης της ευρωπαϊκής ζώνης που διεξάγεται στο Σαράγεβο.

Νίκησε κατά κράτος με 4-0 σετ (11-7, 12-10, 11-4, 11-3) και τον Βέλγο Μάρτιν Αλέγκρο, νούμερο 7 στο Σεράγεβο και βαδίζει κατ’ ευχήν σε ένα ακόμα προ-Ολυμπιακό τουρνουά! Μπήκε στα προημιτελικά του σταδίου 2 και με δύο ακόμα νίκες βγάζει εισιτήριο για το Παρίσι. Συνέχισε τις σπουδαίες εμφανίσεις και επέβαλε το παιχνίδι του νιώθοντας πραγματική απειλή μόνο στο 2ο σετ.
Επόμενος αντίπαλός του ο Ουκρανός Γιάροσλαβ Ζμουντένκο, που απέκλεισε (σε αυτό το ταμπλό, αφού υπάρχει και το στάδιο 3) το 2ο φαβορί των αγώνων, τον Οβίντιου Ιονέσκου από τη Ρουμανία με 4-1 σετ. Στις 19:20 σήμερα Παρασκευή 17/05 το ματς στο τραπέζι 2.