Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Ταλίν 2021 (Κ20): LiveFeed, 2η μέρα

Published

on

Η δεύτερη μέρα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κ20 ξεκινά με έντονο ελληνικό ενδιαφέρον και το Sportsfeed θα μεταφέρει όλες τις ειδήσεις και το ρεπορτάζ από τους σημερινούς αγώνες.

φωτογραφία: Κοέν Σίλντερμαν

Timeline

13:35 - Επανερχόμστε στις 14:15
13:33 - Τελείωσε το μήκος επτάθλου
13:28 - 400μ με εμπόδια εφήβων - αποτελέσματα προκριματικού
13:17 - Προηγείται η Βανίσεν μετά το 2ο άλμα
13:14 - Μπουθ - Ακτσάμ στην 3η και 4η σειρά
13:07 - Ύψος νεανίδων - αποτελέσματα προκριματικού
13:06 - 800μ εφήβων - αποτελέσματα προκριματικού
13:03 - Γκούσεκ και Κρίσκι νικητές στις 2/4 σειρές
12:54 - 400μ με εμπόδια νεανίδων- αποτελέσματα προκριματικού
12:52 - Σφυροβολία νεανίδων- αποτελέσματα προκριματικού
12:50 - Πρώτες προσπάθειες στο μήκος επτάθλου
12:48 - Ρασμούσεν-Κάρλσον στην 3η και 4η σειρά
12:29 - Στον ημιτελικό η Χατζηπουργάνη
12:26 - επί κοντώ εφήβων- αποτελέσματα προκριματικού
12:24 - Τελείωσε σφυροβολία-επί κοντώ, συνεχίζει το ύψος
12:23 - Λαβρεσίνα νικήτρια της 1ης σειράς 400μ με εμπόδια
12:14 - Τελείωσε το Β γκρουπ του επί κοντώ
12:09 - Χόουελς στην τελευταία
12:04 - 7ος ο Ντουραχάνης στην 3η σειρά
11:54 - Στη 2η ο Πολωνός Λεβάλσκι
11:48 - Μετσιάνε νικητής της 1ης σειράς 800μ
11:44 - 1500μ νεανίδων - αποτελέσματα προκριματικού
11:41 - 3 άκυρες ο Χύτας
11:38 - Πρώτη η Μπούσικ στη 2η σειρά
11:36 - Ολοκλήρωσε τον αγώνα της η Παπακώστα
11:32 - Δεν πέρασε τα 5μ ο Χύτας
11:30 - Αρχίζει το Β γκρουπ σφυροβολίας
11:28 - Μια ακόμα προσπάθεια για την Παπακώστα
11:27 - Η Ισπανίδα Αρνεντίγιο νικήτρια της 1ης σειράς 1500μ
11:24 - Αναμένει ο Χύτας
11:16 - Άκυρο άλμα η Παπακώστα
11:14 - 100μ με εμπόδια νεανίδων- αποτελέσματα προκριματικού
11:13 - 110μ με εμπόδια εφήβων - αποτελέσματα προκριματικού
11:10 - Πρώτες οι Ματζέσκα-Μπάρτζ
11:04 - Ράντσμα και Κοκόνεν πρώτες στη 2η-3η σειρά
11:01 - Πέρασε και το 1.70μ η Παπακώστα
10:55 - Άφησε το 4.90μ ο Χύτας
10:53 - Με την πρώτη το 1.65μ η Παπακώστα
10:49 - Ολοκληρώθηκε το Α γκρουπ σφυροβολίας
10:49 - Έγκυρος ο Χύτας
10:48 - Ισοφάρισε το ρεκόρ αγώνων η Καμπούντζι στα 110μ εμπόδια
10:40 - Ένα άκυρο άλμα στα 4.80μ ο Χύτας
10:34 - Σίνα - Χάιντεν στους ημιτελικούς
10:31 - Ετοιμάζεται ο Χύτας
10:28 - Τέσσερις αθλήτριες πάνω από 60μ
10:18 - Ζόιγια νικητής της 3ης σειράς
10:10 - Επικράτησε ο Μίνου στη 2η
10:09 - Νικητής ο Μάθιου στην 1η σειρά 110μ με εμπόδια
10:04 - Ρεκόρ αγώνων η Κοσόνεν
09:33 - Καλημέρα
09:27 - Το πρωινό πρόγραμμα των Ελλήνων/-ίδων

Live Feed

13:35

16-07-2021

Επανερχόμστε στις 14:15

Οι αγώνες του απογευματινού προγράμματος ξεκινάνε στις 14:45 με τον ακοντισμό επτάθλου. Η ομάδα του Sportsfeed θα επανέλθει στις 14:45, καλή ξεκούραση.

13:33

16-07-2021

Τελείωσε το μήκος επτάθλου

Οι προσπάθειες των αθλητριών του μήκους επτάθλου ολοκληρώθηκαν και μαζί του και το πρωινό πρόγραμμα της δεύτερης ημέρας του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

13:28

16-07-2021

400μ με εμπόδια εφήβων - αποτελέσματα προκριματικού

13:17

16-07-2021

Προηγείται η Βανίσεν μετά το 2ο άλμα

Η Φινλανδή Σάγκα Βανίσεν προηγείται, από το Α και Β γκρουπ, στο μήκος επτάθλου μετά την δεύτερη προσπάθεια των αθλητριών με επίδοση 6.34μ, το οποίο είναι και ατομικό της ρεκόρ (είχε 6.17μ)

13:14

16-07-2021

Μπουθ - Ακτσάμ στην 3η και 4η σειρά

Στην τρίτη προκριματική σειρά των 400μ με εμπόδια πρώτος ολοκλήρωσε ο Άνταμ Μπουθ με 52.42 ενώ στην τέταρτη νικητής ήταν ο Τούρκος Μπέρκε Ακτσάμ με 52.21.

13:07

16-07-2021

Ύψος νεανίδων - αποτελέσματα προκριματικού

13:06

16-07-2021

800μ εφήβων - αποτελέσματα προκριματικού

13:03

16-07-2021

Γκούσεκ και Κρίσκι νικητές στις 2/4 σειρές

Ο Σλοβένος Μάτιτς Γκούσεκ με χρόνο 50.99 και ο Γάλλος Φάντιν Κρίσκι με 52.71 ήταν οι νικητές στις πρώτες δύο προκριματικές σειρές των 400μ με εμπόδια εφήβων.

12:54

16-07-2021

400μ με εμπόδια νεανίδων- αποτελέσματα προκριματικού

12:52

16-07-2021

Σφυροβολία νεανίδων- αποτελέσματα προκριματικού

12:50

16-07-2021

Πρώτες προσπάθειες στο μήκος επτάθλου

Οι επαθλήτριες συνεχίζουν τον αγώνα τους με το μήκος στο οποίο ξεκίνησαν τις πρώτες τους προσπάθειες

12:48

16-07-2021

Ρασμούσεν-Κάρλσον στην 3η και 4η σειρά

Στις τελευταίες δύο προκριματικές σειρές των 400μ με εμπόδια πρώτες τερμάτισαν οι Μάρτα Ρασμούσεν (58.82) και Χάνα Κάρλσον (59.40)

12:29

16-07-2021

Στον ημιτελικό η Χατζηπουργάνη

Η Άννα Χατζηπουργάνη ισοφάρισε με το φετινό της ρεκόρ 60.20 και τερματίζοντας στην τρίτη θέση της προκριματικής της σειράς προκρίθηκε στον ημιτελικό των 400μ με εμπόδια.

12:26

16-07-2021

επί κοντώ εφήβων- αποτελέσματα προκριματικού

12:24

16-07-2021

Τελείωσε σφυροβολία-επί κοντώ, συνεχίζει το ύψος

Τελείωσε ο προκριματικός της σφυροβολίας νεανίδων καθώς και το επί κοντώ των εφήβων ενώ το ύψος των νεανίδων συνεχίζεται με τον πήχη να είναι στο 1.84μ

12:23

16-07-2021

Λαβρεσίνα νικήτρια της 1ης σειράς 400μ με εμπόδια

Νικήτρια της πρώτης προκριματικής σειράς ήταν η Σοφία Λαβρεσίνα με επίδοση 58.96. Οι πρώτες τρεις από κάθε σειρά προκρίνονται απευθείας στον ημιτελικό.

12:14

16-07-2021

Τελείωσε το Β γκρουπ του επί κοντώ

Το Β προκριματικό γκρουπ του επί κοντώ ολοκληρώθηκε με τον Χύτα να καταλαμβάνει την 10η θέση.

12:09

16-07-2021

Χόουελς στην τελευταία

Ο Άγγλος Ντάνιελ Χόουελς ήταν ο νικητής της τέταρτης και τελευταίας προκριματικής σειράς των 800μ εφήβων με 1:49.77.

12:04

16-07-2021

7ος ο Ντουραχάνης στην 3η σειρά

Ο Σπύρος Ντουραχάνης μπόρεσε στη δεύτερη στροφή να αυξήσει τον ρυθμό του και να περάσει στην τέταρτη θέση, ωστόσο στην τελευταία ευθεία δεν κράτησε την ταχύτητά του και τερμάτισε έβδομος στην 3η προκριματική σειρά των 800μ με 1:54.14. Πρώτος ολοκλήρωσε ο Χέντρι Τζόνσον με 1:52.69.

11:54

16-07-2021

Στη 2η ο Πολωνός Λεβάλσκι

Ο Κάσπερ Λεβάλσκι τερμάτισε πρώτος στη δεύτερη προκριματική σειρά των 800μ εφήβων με επίδοση 1:49.71.

11:48

16-07-2021

Μετσιάνε νικητής της 1ης σειράς 800μ

Στην πρώτη προκριματική σειρά των 800μ εφήβων νικητής ήταν ο Άνις Μετσιάνε με 1:53.07 . Στον ημιτελικό του αγωνίσματος προκρίνονται οι τρεις πρώτοι από κάθε σειρά και οι τέσσερις ταχύτεροι της κατάταξης.

11:44

16-07-2021

1500μ νεανίδων - αποτελέσματα προκριματικού

11:41

16-07-2021

3 άκυρες ο Χύτας

Ο Σωτήρης Χύτας έκανε τρεις άκυρες προσπάθειες στα 5μ και ολοκλήρωσε τον αγώνα του στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20.

11:38

16-07-2021

Πρώτη η Μπούσικ στη 2η σειρά

Στη δεύτερη προκριματική σειρά των 1500μ νεανίδων πρώτη ολοκλήρωσε την κούρσα η Σάρα Μπούσικ με 4:21.15.

11:36

16-07-2021

Ολοκλήρωσε τον αγώνα της η Παπακώστα

Η Σάντι Παπακώστα με τρία άκυρα άλματα στο 1.74μ έμεινε εκτός προκριματικού αγώνα και ολοκλήρωσε την παρουσία της στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20.

11:32

16-07-2021

Δεν πέρασε τα 5μ ο Χύτας

Στην πρώτη του προσπάθεια στα 5μ ο Σωτήρης Χύτας δεν κατάφερε να σημειώσει πετυχημένο άλμα.

11:30

16-07-2021

Αρχίζει το Β γκρουπ σφυροβολίας

Σε πολύ λίγο οι σφυροβόλοι του Β προκριματικού γκρουπ θα αρχίσουν τις πρώτες τους βολές.

11:28

16-07-2021

Μια ακόμα προσπάθεια για την Παπακώστα

H Σάντι Παπακώστα δεν κατάφερε να περάσει το 1.74μ ούτε στη δεύτερή της προσπάθεια. Έτσι αν δεν κάνει έγκυρο άλμα στην τρίτη της προσπάθεια θα ολοκληρώσει τον αγώνα της.

11:27

16-07-2021

Η Ισπανίδα Αρνεντίγιο νικήτρια της 1ης σειράς 1500μ

Στην πρώτη προκριματική σειρά των 1500μ νεανίδων νικήτρια ήταν η Ισπανίδα Μιρέγια Αρνεντίγιο με 4:24.86.

11:24

16-07-2021

Αναμένει ο Χύτας

Ο Σωτήρης Χύτας αναμένει να ολοκληρωθούν οι προσπάθειες των αθλητών του προκριματικού του γκρουπ στα 4.90μ, ώστε να κάνει άλμα στα 5μ.

11:16

16-07-2021

Άκυρο άλμα η Παπακώστα

Η Παπακώστα δεν κατάφερε να περάσει ξανά με την πρώτη της προσπάθεια το 1.74μ και της απομένουν ακόμα δύο

11:14

16-07-2021

100μ με εμπόδια νεανίδων- αποτελέσματα προκριματικού

11:13

16-07-2021

110μ με εμπόδια εφήβων - αποτελέσματα προκριματικού

11:10

16-07-2021

Πρώτες οι Ματζέσκα-Μπάρτζ

Στην 4η και 5η προκριματική σειρά των 110μ με εμπόδια πρώτες τερμάτισαν οι αθλήτριες από την Πολωνία Μαρίκα Ματζέσκα με 13.48 και Βερόνικα Μπάρτζ με 13.39.

11:04

16-07-2021

Ράντσμα και Κοκόνεν πρώτες στη 2η-3η σειρά

Νικήτριες της 2ης και 3ης προκριματικής σειράς των 110μ με εμπόδια νεανίδων ήταν η Αϊτάνα Ράντσμα με 13.50 και η Τάνγια Κοκόνεν με 13.78 αντιστοιχα.

11:01

16-07-2021

Πέρασε και το 1.70μ η Παπακώστα

Με την πρώτη προσπάθεια η Παπακώστα πέρασε και το ύψος του 1.70μ και επόμενο είναι το 1.74μ. Η αθλήτρια έχει ατομικό και φετινό ρεκόρ 1.79μ.

10:55

16-07-2021

Άφησε το 4.90μ ο Χύτας

O Σωτήρης Χύτας άφησε το ύψος των 4.90μ και επόμενο είναι τα 5μ. Το ίδιο ύψος άφησε και ο Γάλλος Μπάστιεν Φρανκ.

10:53

16-07-2021

Με την πρώτη το 1.65μ η Παπακώστα

Η Σάντι-Δανάη Παπακώστα η οποία αγωνίζεται στο Α προκριματικό γκρουπ του ύψους νεανίδων, πέρασε με επιτυχία και την πρώτη της προσπάθεια το 1.65μ και συνεχίζει στο 1.70μ

10:49

16-07-2021

Ολοκληρώθηκε το Α γκρουπ σφυροβολίας

Το Α προκριματικό γκρουπ σφυροβολίας νεανίδων ολοκληρώθηκε με ένα ρκεόρ αγώνων από την Κοσόνεν (68.75μ) και με την Κύπρια Βαλεντίνα Σάββα να βρίσκεται στην 7η θέση της με 59.16μ.

10:49

16-07-2021

Έγκυρος ο Χύτας

Στη δεύτερή του προσπάθεια στα 4.80μ ο Σωτήρης Χύτας έκανε πετυχημένο άλμα και συνεχίζει τον αγώνα του. Να σημειωθεί ότι ο αθλητής έχει ατομικό ρεκόρ 5.21μ από το 2019 και φετινό ρεκόρ 5.10μ.

10:48

16-07-2021

Ισοφάρισε το ρεκόρ αγώνων η Καμπούντζι στα 110μ εμπόδια

Στην πρώτη προκριματική σειρά έτρεξε η Ελβετίδα Ντιτάγι Καμπούντζι στα 110μ με εμπόδια και με 13.09 ισοφάρισε το ρεκόρ αγώνων που είχε καταγράψει το 1995 η Ολένα Οβτσάροβα.

10:40

16-07-2021

Ένα άκυρο άλμα στα 4.80μ ο Χύτας

Ο προκριματικός του επί κοντώ ξεκίνησε με τον πήχη στα 4.80μ. Ο Χύτας ολοκλήρωσε την πρώτη του προσπάθεια η οποία όμως ήταν άκυρη.

10:34

16-07-2021

Σίνα - Χάιντεν στους ημιτελικούς

Ο Έργουαν Σίνα και ο Μάρκ Χάιντεν τερμάτισαν πρώτοι στην 4η και 5η προκριματική σειρά των 110μ με εμπόδια με χρόνο 13.57 και 13.82 αντίστοιχα.

10:31

16-07-2021

Ετοιμάζεται ο Χύτας

Ο Σωτήρης Χύτας θα αγωνιστεί στο Β προκριματικό γκρουπ του επί κοντώ με όριο απευθείας πρόκρισης στον τελικό ένα έγκυρο άλμα στα 5.25μ, διαφορετικά θα πρέπει να βρίσκεται εντός των 12 καλύτερων επιδόσεων.

10:28

16-07-2021

Τέσσερις αθλήτριες πάνω από 60μ

Λίγο πριν την ολοκλήρωση και της δεύτερης προσπάθειας στη σφυροβολία νεανίδων, τέσσερις αθλήτριες έχουν περάσει τα 60μ, εκ των οποίων η Ρασέλε Μόρι έχει εξασφαλίσει όριο απευθείας πρόκρισης (63.00μ) με 63.51μ και η Κόνονεν κατέγραψε ρεκόρ αγώνων με 68.75μ.

10:18

16-07-2021

Ζόιγια νικητής της 3ης σειράς

Μετά από λάθος εκκίνηση και κίτρινη κάρτα στο Σισίνιο Άμπριτζ, ο αγώνας ολοκληρώθηκε με νικητή τον Γάλλο Σάσα Ζόιγια και επίδοση 13.52.

10:10

16-07-2021

Επικράτησε ο Μίνου στη 2η

Στη δεύτερη προκριματική σειρά των 110μ με εμπόδια επικράτησε ο Γκρέγκορι Μίνου με 13.63. Στην ίδια σειρά υπήρξε πτώση του Τσέχου Τόμας Ομπερντόνφερ ο οποίος δεν κατάφερε να ολοκληρώσει τον αγώνα.

10:09

16-07-2021

Νικητής ο Μάθιου στην 1η σειρά 110μ με εμπόδια

Ο Ολλανδός Σοφία Μάθιου μπόρεσε να τερματίσει πρώτος στην 1η προκριματική σειρά των 110μ με εμπόδια εφήβων και να προκριθεί στον ημιτελικό με 13.59.

10:04

16-07-2021

Ρεκόρ αγώνων η Κοσόνεν

Από την πρώτη της κιόλας βολή η Φινλανδλή Σίλγια Κοσόνεν έριξε 68.75μ και σημειώσε ρεκόρ αγώνων. Το προηγούμενο κατείχε η Μπιάνκα Πιρ από τη Ρουμανία με 68.49μ από το 2009.

09:33

16-07-2021

Καλημέρα

Το δεύτερο πρωινό πρόγραμμα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κ20 θα ξεκινήσει στις 10:00 με τον προκριματικό σφυροβολίας νεανίδων και τα 110μ εμπόδια εφήβων.

09:27

16-07-2021

Το πρωινό πρόγραμμα των Ελλήνων/-ίδων

10:30 – επί κοντώ (Ε) Α,Β προκριματικό γκρουπ – Σωτήρης Χύτας
10:50 – ύψος (Ν) Α,Β προκριματικό γκρουπ – Σάντι-Δανάη Παπακώστα 
11:45 – 800μ (Ε) τέσσερις προκριματικές σειρές – Σπύρος Ντουραχάνης 
12:20 – 400μ εμπόδια (Ν) τέσσερις προκριματικές σειρές – Άννα Χατζηπουργάνη

Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες