Τσάμπιονς λιγκ γυναικών: Ήττα μόνο στο γόητρο για το ΝΟΒ

Η ομάδα πόλο των γυναικών του ΝΟΒ ηττήθηκε από τη Ματαρό στον τρίτο προκριματικό όμιλο του τσάμπιονς λιγκ, με την απώλεια να μετρά μόνο στο γόητρο καθώς η ομάδα της Βουλιαγμένης έχει ήδη προκριθεί στο… κυρίως ταμπλό.

Η Ματαρό που είναι η περσινή φιναλίστ της διοργάνωσης και φιλοξενεί τον προκριματικό όμιλο, επικράτησε επί του ΝΟΒ 15-9 και κατάλαβε την πρώτη θέση του ομίλου. Ο ΝΟΒ ολοκληρώνει αύριο Κυριακή (24/9) τους αγώνες του με αντίπαλο την ολλανδική Ντε Ζάαν.
Στο σημερινό παιχνίδι, η ελληνική ομάδα προηγήθηκε 2-0 αλλά η Ματαρό πέτυχε πέντε σερί τέρματα και βρέθηκε μπροστά στο ημίχρονο 6-3. Η ισπανική ομάδα κράτησε σταθερά το προβάδισμα στο σκορ και πήρε τη νίκη, με διαφορά που δημιουργήθηκε στη τελευταία περίοδο
Οκτάλεπτα: 4-2, 2-1, 4-4, 5-2
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη, Γιαννοπούλου 2, Ριντζ 1, Σλίκινγκ 2, Μαρία Πάτρα, Στρατηδάκη 1, Ανδρεάδη, Τζούστρα 3, Αγγελίδη, Διαμαντοπούλου.
ΜΑΤΑΡΟ: Βαν ντερ Κράατς 5 , Νόγκε 3, Κέστζελι 3, Γκιράλ 2, Μορέλ 1, Καμπράι 1.