Βλέπει τετράδα ο ΠΑΟΚ!

Ντέρμπι αναμενόταν και ντέρμπι έγινε. Ο ΠΑΟΚ πέτυχε πολύ σπουδαία νίκη επί του Παναθηναϊκού στο Γουδή, στη διαδικασία των πέναλτι, έκανε το 1-0 και απέχει μία νίκη από την τετράδα των πλέι οφ!

Η ομάδα του Δικέφαλου επικράτησε 12-11 σε ένα παιχνίδι που ήταν γεμάτο από ανατροπές. Ο Παναθηναϊκός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο τέλος του ημιχρόνου με 3-1. Μάλιστα διέυρυνε την διαφορά, σε 6-1 στο τέλος της τρίτης περιόδου.
Στην τελευταία περίοδο, ο αγώνας άλλαξε τελείως μορφή. Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε μια τρομερή αντεπίθεση μείωσε σε 6-5 και μόλις ένα δευτερόλεπτο πριν από τη λήξη της αναμέτρησης, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 6-6 με γκολ του Ζάτοβιτς.
Το παιχνίδι πήγε στα πέναλτι, ο Καραμπέτσος απέκρουσε το πέναλτι του Χαραλαμπόπουλου διατηρώντας το 11-11 (όπου επικρατούσε μέχρι εκείνη την στιγμή) και ο Σάριτς ευστοχώντας, πέτυχε το τελικό 12-11 και έδωσε την νίκη στον ΠΑΟΚ.
Η επόμενη αναμέτρηση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή (7/04) στο Εθνικό κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης.
Οκτάλεπτα 2-0, 1-1, 3-0, 0-5, πέναλτι 5-6
Παναθηναϊκός (Ηρειώτης) Βιτέλλας 2, Καλογεράκος 2, Φώσκολος 3, Δερμιτζάκης 1, Καπετανάκης 1.
ΠΑΟΚ (Βέργος) Σαρησάββας 1, Ζάτοβιτς 4, Νικολαΐδης 3, Παπαποστόλου 2, Σάριτς 2.