ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Χάντμπολ πρεμιέρ: Νίκη με ανατροπή για τον Φίλιππο Βέροιας

Ο Φίλιππος Βέροιας πέτυχε την δεύτερη του φετινή νίκη επικρατώντας εντός έδρας με ανατροπή του Φαίακα με 30-27, για την 12η αγωνιστική της χάντμπολ πρεμιέρ.

Μετά την νίκη στην πρεμιέρα επί του Ζαφειράκη, ο Φίλιππος Βέροιας πέτυχε και δεύτερη νίκη, επικρατώντας εντός έδρας του Φαίακα με 30-27. Οι Κερκυραίοι είχαν το πάνω χέρι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με τέσσερα γκολ στο τέλος του ημιχρόνου (16-12). Οι Ημαθιώτες αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο και με ένα επί μέρους σκορ 18-11, κατάφεραν να νικήσουν τον Φαίακα με 30-27. Ο Φίλιππος Βέροιας ανέβηκε στους τέσσερις πόντους, όσους έχουν και οι φιλοξενούμενοι.
Πεντάλεπτα: 1-2, 4-5, 5-9, 7-12, 10-13, 12-16 (ημχ), 14-18, 18-20, 21-21, 24-23, 28-25, 30-27.
Φίλιππος (Παυλίδης): Μούγιτς 4, Άγκοβιτς 4, Σόφρανατς 2, Κωστακίδης 3, Κουκουτσίδης 6, Ρίζος 2, Β. Φιλόσογλου 4, Παπαγιάννης 5
Φαίακας (Μιχαλάκης): ΕλΧαραγκάουι 2, Τσίλης 5, Ντζούλοβιτς 12, Κόντης 3,  Δελλής 1, Μάνιτς 3, Νάστος 1.
Δίλεπτα: 3-5. Πέναλτι: 3/3 – 3/3