ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Δεύτερο μετάλλιο για τη Γεωργοπούλου στη Μαδρίτη

Η Λυδία-Αγγελική Γεωργοπούλου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο μίτινγκ της Μαδρίτης, στα 3μ. τραμπολίνο στη Β’ κατηγορία.

Η νεαρή καταδύτρια έκανε πολύ καλή εμφάνιση, συγκεντρώνοντας 264.75 βαθμούς και βρέθηκε στην τρίτη θέση, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο. Την πρώτη θέση κατέλαβε η Πίνια Πίλκας από τη Φινλανδία, με 282.50 βαθμούς, ενώ δεύτερη αναδείχθηκε η συμπατριώτισσά της, Οντέσα Κάκ με 273.80 βαθμούς.
Στα 10μ. σταθερού βατήρα στην Α’ κατηγορία, ο Θάνος Τσιρίκος κατέλαβε την 5η θέση, με 366.80 βαθμούς, αγωνιζόμενος με μεγάλη μυϊκή θλάση στον τρικέφαλο του δεξιού χεριού, ενώ 6ος βγήκε ο Θεόφιλος Αυθίνος με 366.70 βαθμούς, στον πρώτο αγώνα του σε σταθερό βατήρα στην κατηγορία του.
Αύριο, οι αγωνιστικές υποχρεώσεις ολοκληρώνονται με τη συμμετοχή των δύο αγοριών στα 3μ. τραμπολίνο.