ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Εδιμβούργο: Στην 7η θέση ο Τσιρίκος στα 10μ σταθερά

Ο Θάνος Τσιρίκος ολοκλήρωσε την εμφάνισή του στο ανοιχτό πρωτάθλημα καταδύσεων της Βρετανίας που διεξάγεται στο Εδιμβούργο και στον τελικό των 10μ σταθεράς κατέλαβε την 7η θέση.

Ο καταδύτης του Πέτρος Φυρίγου έπειτα από τις έξι προσπάθειές του στον τελικό του Εδιμβούργου κατάφερε να συγκεντρώσει 305.95 βαθμούς και να καταλάβει την 7η θέση στην κατάταξη. Δυστυχώς η εμφάνισή του δεν είναι το ίδιο καλή με τον προκριματικό όπου ήταν έκτος με 324.45 βαθμούς. Νικητής της διοργάνωσης αναδείχθηκε ο Νόα Γουίλιαμς με 520.45 βαθμούς, δεύτερος κατετάγη ο Κάιλ Κόθαρι με 504.75 βαθμούς και τρίτος ο Ρόμπι Λι με 454.60 βαθμούς.