ΠΑΛΗ

Ήττα στα ρεπεσάζ για τον Ιωσηφίδη

Την ευκαιρία να διεκδικήσει έναν μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης Κ23 που διεξάγεται στο Νόβισαντ της Σερβίας είχε ο Μιχάλης Ισωσηφίδης.

Ο Έλληνας πρωταθλητής συμμετείχε στην κατηγορία των 97κ. της ελληνορωμαϊκής πάλης και έφτασε μέχρι και τα ρεπεσαζ. Στον πρώτο αγώνα αντιμετώπισε τον Μέλια και ηττήθηκε με 5-1 σε ένα παιχνίδι, όμως, που ήταν ανταγωνιστικός. Ο Γεωργιανός, χωρίς να αντιμετωπίσει δυσκολίες έφτασε έως τον τελικό και έδωσε την ευκαιρία στον πρωταθλητή Ελλάδας στους ανδρες να αγωνιστεί στα ρεπεσάζ. Εκεί βρέθηκε απέναντι στον Ουκρανό Βλάντεν Κοζλιούκ. Ο Ελληνας πρωταθλητής ηττήθηκε με πτώση με αποτέλεσμα να μην μπορεί να διεκδικήσει το χάλκινο μετάλλιο.
Το ενδιαφέρον πλέον στρέφεται στον Γιώργο Πιλίδη. Το «χρυσό» παιδί της ελληνικής πάλης θα διεκδικήσει το μετάλλιο σε ακόμα μια διεθνή διοργάνωση.