ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Μετάλλια στο βατήρα

Τρία μετάλλια ήταν ο απολογισμός των Ελλήνων καταδυτών στην πρεμιέρα του μεσογειακού κυπέλλου στην Κοζέντσα της Ιταλίας.

Ένα χρυσό, ένα ασημένιο κι ένα χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι αθλητές μας στο μεσογειακό κύπελλο καταδύσεων, στην πρεμιέρα της διοργάνωσης που φιλοξενεί η ιταλική πόλη Κοζέντσα. Ο Νίκος Μόλβαλης ήταν πρώτος στο σταθερό βατήρα Β’ κατηγορίας με 365.05 βαθμούς, ενώ στα 3μ. τραμπολίνο Γ’ κατηγορίας ο Θάνος Τσιρίκος (φωτογραφία) κατέλαβε τη δεύτερη θέση με 311.30 βαθμούς και ο Μίνως Γιαννόπουλος την τρίτη με 295.45 βαθμούς.
Η Άννα-Μαρία Αθανασάκη και η Ευαγγελία-Μαρία Λαγάρα κατέλαβαν την 6η και την 7η θέση αντίστοιχα (192.20 και 189.45 βαθμοί) στα 3μ. τραμπολίνο Γ’ κατηγορίας, ενώ στο σταθερό βατήρα Δ’ κατηγορίας ο Δημήτρης Γλυνός ήταν εβδομος με 146.85 βαθμούς. Τέλος η Μελίτη Ευθυμίου ήταν 5η στον τελικό του 1μ. τραμπολίνο Β’ κατηγορίας.