ΠΑΛΗ

Πέμπτη θέση στο ευρωπαϊκό για τον Μουστόπουλο

Την πέμπτη θέση στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης Κ15 που ολοκληρώθηκε σήμερα στη Σόφια της Βουλγαρίας κατέκτησε ο Αβραάμ Μουστόπουλος.

Ο Ελληνας πρωταθλητής αγωνίστηκε για το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 62κ. ελευθέρας απέναντι στον Νοβακόφσκι και ηττήθηκε με τεχνική υπεροχή. Ο Πολωνός πήρε 4 πόντους στην αρχή του αγώνα και ο Ελληνας πρωταθλητής αναγκάστηκε να ρισκάρει, προκειμένου να «γυρίσει» το παιχνίδι.
Η Ελλάδα ολοκλήρωσε τη διοργάνωση έχοντας εξασφαλίσει δύο πέμπτες θέσεις, ενώ το σύνολο των εμφανίσεων κρίθηκαν ικανοποιητικές από τους ομοσπονδιακούς προπονητές.