Σούπερ Δουβαλίδης στη Γαλλία!

Ακόμη μια πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο Έλληνας αθλητής των εμποδίων Κωνσταντίνος Δουβαλίδης ,στην έκτη στάση του World Indoor tour και το μίτινγκ Meeting Hauts-de-France Pas-de-Calais που διεξήχθη στο Λιεβέν της Γαλλίας.

της Πηνελόπης Γκιώνη

Ο Έλληνας πρωταθλητής των εμποδίων έκανε πολύ καλό ξεκίνημα από τον προκριματικό καθώς τερμάτισε σε χρόνο 7.62 για να δείξει για ακόμη μια φορά πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση ενώ έφτασε μια ανάσα μακριά από το πανελλήνιο ρεκόρ που σημείωσε πριν λίγες ημέρες (7.59). Λίγη ώρα αργότερα αγωνίστηκε στον τελικό και με 7.65 τερμάτισε στην έκτη θέση, κάνοντας μια συνολικά καλή εμφάνιση στο μίτινγκ.
Στον ίδιο αγώνα, ο Κύπριος Μίλαν Τραΐκοβιτς έτρεξε σε 7.79 ενώ στον τελικό έτρεξε σε 7.64 για να τερματίσει μια θέση μπροστά από τον Δουβαλίδη (5ος). Νικητής του αγώνα ήταν ο Γάλλος Πασκάλ Μαρτινότ Λαγκάρντ με 7.47 και ακολούθησαν ο Γιακούμπ Μοχάμεντ Αλ Γιούχα με 754 και ο Ισπανός Ορλάντο Ορτέγκα με 7.56.