ΤΖΟΥΝΤΟ

Ευρωπαϊκό Λισαβόνας: Τέλος με ήττες για τους Έλληνες τζουντόκα

Με δύο ήττες ολοκλήρωσαν την τελευταία μέρα το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τζούντο στη Λισαβόνα, οι Έλληνες τζουντόκα.

Ο Θοδωρής Τσελίδης στα -90κ ηττήθηκε από το Ρώσο Μικαΐλ Ιγκόλνικοφ, ο οποίος ήταν τελικά ο νικητής του ομίλου και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο ρεπεσάζ. Ο Έλληνας τζουντόκα δέχθηκε από νωρίς στον αγώνα τρεις παρατηρήσεις και έτσι έδωσε τη νίκη στον αντίπαλό του.

Ο Γιώργος Μαλλιαρόπουλος από την άλλη στα -100κ ηττήθηκε από τον παγκόσμιο πρωταθλητή Χόρχε Φονσέκα, ο οποίος πέρασε ίπον με 1:20 να μένει στο ρολόι.