Connect with us

ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

Το ανανεωμένο καλεντάρι της ΚΟΕ

Published

on

Η ΚΟΕ δημοσίευσε τις νέες ημερομηνίες διεξαγωγής του αγωνιστικού προγράμματος των αθλημάτων της για το 2020, με τη δράση να ξεκινά στις 26 Ιουνίου με την υδατοσφαίριση.

Στις 26 Ιουνίου ξεκινά η αγωνιστική δράση με το πόλο και την τρίτη αγωνιστική, στην τρίτη φάση της Α γυναικών και στις 25 Ιουλίου ξεκινούν και τα πρωταθλήματα κολύμβησης ενώ έως τις 25 Οκτωβρίου θα έχουν ολοκληρωθεί όλα τα πρωταθλήματα που εκκρεμούν.

Το ανανεωμένο αγωνιστικό πρόγραμμα:

  • 26 Ιουνίου, 3η αγωνιστική Γ’ φάσης Α’ γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 26 – 28 Ιουνίου: Α’ φάση παιδικού, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 27 Ιουνίου: 19η αγωνιστική Α1 ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 27 – 28 Ιουνίου: Β’ γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 28 Ιουνίου: 4η αγωνιστική Γ’ φάσης Α’ γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 30 Ιουνίου: 5η αγωνιστική Γ’ φάσης Α’ γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 1 Ιουλίου: 20ή αγωνιστική Α1 ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 2 Ιουλίου: 6η αγωνιστική Γ’ φάσης Α’ γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 4 Ιουλίου: 21η αγωνιστική Α1 ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 4 Ιουλίου: Πλέι οφ (ΤΕΛΙΚΟΣ), Α’ γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 4 – 5 Ιουλίου: Final-4 Α2 ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 4 – 5 Ιουλίου: Final-4 Β’ γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 4 – 5 Ιουλίου: Β’ φάση νεανίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 6 Ιουλίου: Πλέι οφ (ΤΕΛΙΚΟΣ), Α’ γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 7 Ιουλίου: Πλέι οφ (ΤΕΛΙΚΟΣ), Α’ γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 8 Ιουλίου: 22η αγωνιστική Α1 ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ1
  • 10 – 12 Ιουλίου: Τελική φάση νέων γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 10 – 12 Ιουλίου: Β’ Φάση εφηβικού, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 16 – 19 Ιουλίου: Τελική φάση νέων ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 17 – 18 Ιουλίου: Final-4 κυπέλλου γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 17 – 19 Ιουλίου: Β’ Φάση παιδικού, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 24 – 26 Ιουλίου: Β’ Φάση κορασίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 25 – 29 Ιουλίου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα αναπτυξιακών ηλικιών, επτά (7) Περιφέρειες, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
  • 31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου: Τελική φάση εφηβικού, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου: Τελική φάση νεανίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 1 – 4 Αυγούστου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Βόρειας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ
  • 5 – 6 Αυγούστου: Εθνικό πρωτάθλημα, Νότος (Αθήνα), Βορράς (Θεσσαλονίκη), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
  • 6 – 9 Αυγούστου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νότιας Ελλάδας, ΤΕΧΝΙΚΗ
  • 7 – 9 Αυγούστου: Τελική φάση παιδικού, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 7 – 9 Αυγούστου: Τελική φάση κορασίδων, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
  • 7 – 9 Αυγούστου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, Α’ & Β’ κατηγορίας, ΟΑΚΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
  • 10 – 13 Αυγούστου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κρήτης & Αιγαίου, ΤΕΧΝΙΚΗ
  • 12 – 13 Σεπτεμβρίου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα όλων των κατηγοριών & Masters, OPEN WATER
  • 17 – 20 Σεπτεμβρίου: Εθνικό πρωτάθλημα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
  • 24 – 27 Σεπτεμβρίου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα νεανίδων, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
  • 23 – 25 Οκτωβρίου: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Γ’ & Δ’ κατηγορίας, ΟΑΚΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες