ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Ευρωπαϊκό Κ13: ΧΑΛΚΙΝΟ η Λεβεντέλλη!

Πολύ καλή αρχή για τα ελληνικά κουπιά στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ23 που διεξάγεται στην Κρούζιτσα της Πολωνίας.

Το πρώτο μετάλλιο είναι χάλκινο και το κατάκτησε η Ελένη Μαρίνα Λεβεντέλλη που τερμάτισε 3η στο μεγάλο τελικό του σκιφ ελαφρών βαρών και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο ολοκληρώνοντας σε 7:44.77.

Στον τελικό της δικώπου των γυναικών το δίδυμο Παρθένα Παπατέρπου – Ελένη Χαραλαμπίδου ολοκλήρωσε στην 4η θέση με 7:25.88.

Την 1η θέση στον μικρό τελικό του διπλού σκιφ ελαφρών βαρών κατέκτησαν οι Ανδρέας Αθανασιάδης Καούδης και Στρατός Τριαντάφυλλου με χρόνο 6:29.26 και κατετάγησαν 7οι στη γενική.

Δεύτεροι στο μικρό τελικό της δίκωπου ο Λεωνίδας Παλαιοπάνος και Λεωνίδας Τζουμέζης με χρόνο 6:55.42 και κατετάγησαν 8οι στη γενική.