ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Χάντμπολ πρεμιέρ: Ίδρωσε αλλά πήρε το διπλό ο Διομήδης

Ο Διομήδης Άργους, αν και δυσκολεύτηκε κυρίως στο πρώτο μέρος, βρήκε τις λύσεις για να επικρατήσει του Άρη Νίκαιας εκτός έδρας με 31-28, για την 10η αγωνιστική της χάντμπολ πρεμιέρ.

Ο Άρης Νίκαιας ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με τρία γκολ (8-5) στο 20′ λεπτό, με τους φιλοξενούμενους με ένα επί μέρους σκορ 10-3, να φέρνουν τα πάνω-κάτω και να προηγούνται με τέσσερα τέρματα στο τέλος του ημιχρόνου (15-11). Ο Διομήδης Άργους είχε τα ηνία του αγώνα στο δεύτερο μέρος και διατηρώντας το προβάδισμα του, νίκησε εκτός έδρας τον Άρη Νίκαιας με 31-28. Ο Διομήδης Άργους ανέβηκε στους εννιά βαθμούς και στο 4-1-3, ενώ ο Άρης Νίκαιας παρέμεινε στους τέσσερις βαθμούς και στο 1-2-5.
Πεντάλεπτα: 0-0, 3-2, 5-4, 8-5, 9-11, 11-15 (Ημίχρονο), 13-17, 15-19, 20-23, 22-26, 24-29, 28-31
Άρης Νίκαιας: Ταουσάνης 5, Βλάχος 1, Γ. Μελετάκος 4, Δ. Μελετάκος 6, Χουρσουντιάν 3, Ζιβούλοβιτς 6, Τζουβάρας 3
Διομήδης Άργους: Τζίμπουλας 5, Τ. Μούγιτς 3, Ολιβέιρα 5, Μάλλιος 10, Τσέγιοριτς 1, Ι. Μούγιτς 1, Σεβέλεφ 6