Πρώτος ως υποσμηναγός

Ο Γιάννης Ταμουρίδης πρόσθεσε ακόμη ένα χρυσό μετάλλιο στις διακρίσεις του, αυτή τη φορά για λογαριασμό της Πολεμικής Αεροπορίας.

Ο Θεσσαλονικιός ποδηλάτης κατέκτησε την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας στην Επίδαυρο, τερματίζοντας στο σιρκουί των 60 χιλιομέτρων σε 1:46.38. Δεύτερος ήταν ο στρατιώτης Πέτρος Γκαζώνης του Στρατού Ξηράς και τρίτος ο ανθυποπλοίαρχος του Πολεμικού Ναυτικού Αλέξανδρος Μαλησιώβας.

Στη γενική κατάταξη των ομάδων την 1η θέση κατέκτησε η ομάδα της Πολεμικής Αεροπορίας, την 2η η ομάδα του Στρατού Ξηράς και την 3η θέση η ομάδα του Πυροσβεστικού Σώματος.