ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Στην 5η θέση η τετράκωπος

Την πέμπτη θέση στον τελικό της τετράκωπου άνευ πηδαλιούχου, κατέλαβε το ελληνικό πλήρωμα στο παγκόσμιο πρωτάθλημα κωπηλασίας εφήβων-νεανίδων.

Η τετράδα των Χαριζάνη Αθανασίου(ΝΟ Θεσσαλονίκης), Κώστα Λεμόνα (ΝΟΒΑ), Γιώργου Παπασακελλαρίου (ΟΕΑ-ΝΑ Βόλου) και Νίκου Βλάχου (ΝΟ Ιωαννίνων) με χρόνο 7:15.10 τερμάτισε πέμπτο σε μία κούρσα όπου το χρύσο μετάλλιο πήγε στη Γερμανία με 6:47.40. Στη δεύτερη θέση τερμάτισε η Ρουμανία με 6:58.15 και στην τρίτη θέση η Κροατία με 7:00.48.

Ακολουθεί στις 15:15 ο τελικός στο διπλό σκιφ με τους Γιάννη Πέτρου και Στέφανο Ντούσκο.