13ος ο Αντωνιάδης

Για άλλη μια ημέρα ο Δημήτρης Αντωνιάδης ήταν ο ταχύτερος της Εθνικής ομάδας καταλαμβάνοντας τη δέκατη τρίτη θέση στο δεύτερο σκέλος του Salamina MTB Race που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο.

του Στέφανου Σουλιώτη

Οι υπόλοιποι τρεις αθλητές της Εθνικής ομάδας δεν πραγματοποιήσαν την εμφάνιση που ήθελαν καθώς τερμάτισαν αρκετά πίσω σε σχέση με τους πρωτοπόρους. Ο Χαρούν Μολλά κατέλαβε την τριακοστή θέση, ο Περικλής Ηλίας την τριακοστή πρώτη και ο Αλέξανδρος Βροχίδης την τριακοστή τέταρτη. Την πρώτη θέση στο δεύτερο σκέλος του αγώνα που πραγματοποιήθηκε σε διαδρομή 35χλμ. πανηγύρισε ο Τιμοφέι Ιβάνοφ, ενώ το βάθρο συμπλήρωσαν οι Σεμπάστιαν Καραμπάν και Στεφάν Τεμπιέρ. Σήμερα Κυριακή θα ολοκληρωθεί το τριήμερο Salamina ΜΤΒ Race με το τρίτο σκέλος της διοργάνωσης. Η εκκίνηση θα δοθεί στο Αιάντειο στις 11:00 και μετά από 35χλμ. οι αθλητές θα τερματίσουν στα Κανάκια.