15ος ο Δαλδογιάννης στο ευρωπαϊκό κύπελλο

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Στέλιος Δαλδογιάννης στο ευρωπαϊκό κύπελλο όπεν γουότερ που πραγματοποιήθηκε στο Εϊλάτ του Ισραήλ και ήταν ο πρώτος αγώνας της σειράς της LEN. Στον αγώνα συμμετείχε και η Ευδοκία Κρητικού.

Ο 21χρονος κολυμβητής του ΠΑΟΚ κολύμπησε στο 10αρι της κατηγορίας των ανδρών και με επίδοση 1:51:48 ολοκλήρωσε στη 15η θέση μεταξύ 49 κολυμβητών. Νικητής του αγώνα ήταν ο Ούγγρος Κριστόφ Ρασόφσκι με 1:50:54 και τον ακολούθησαν οι Ρώσοι Κιρίλ Αμπροσίμοφ με 1:50:56 και Εβγκένι Ντράτσεφ με 1;51.02. Στην 40ή θέση ολοκλήρωσε ο Γιώργος Σκοτάδης που κολυμπά για την Ολλανδία, με 2:03:33. Στον αγώνα συμμετείχε και ο παγκόσμιος πρωταθλητής των 25χλμ. του 2015, Σιμόνε Ρουφίνι ο οποίος τερμάτισε σε 1:51:42 στην 11η θέση.
Η Ευδοκία Κρητικού ολοκλήρωσε στην 21η θέση μετά 33 κολυμβητριών, τερματίζοντας σε 2:06:23 το 10αρι των γυναικών. Νικήτρια του αγώνα η Ουγγαρέζα Νικολέτ Σίλαγκι σε 2:04:13 και την ακολούθησε η Τζινέβρα Ταντεούτσι με 2:04:15 και η Ρωσίδα Αναστασία Κραπίβινα με 2:04:15.