A1 γυναικών: Προπόνηση στη Θεσσαλονίκη

Δεν λυπήθηκε την νεανική ομ΄άδα του ΠΑΟΚ ο πρωταθλητής Ευρώπης Ολυμπιακός που επικράτησε 27-3 στη Θεσσαλονίκη για την 5η αγωνιστική της Α1 πόλο των γυναικών.

Η διαφορά κλάσης μεταξύ των δύο ομάδων ήταν εμφανής με τον Ολυμπιακό να φτιάχνει διαφορά από τα πρώτα λεπτά όταν προηγήθηκε με έξι γκολ στο τέλος του πρώτου οκταλέπτου (7-1). Οι ερυθρόλευκες ήταν καταιγιστικές και στην δεύτερη περίοδο και πήραν προβάδισμα με 13 τέρματα στο τέλος του ημιχρόνου (14-1).
Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τις Πειραιώτισσες να επικρατούν εκτός έδρας του ΠΑΟΚ με 27-3.
O Ολυμπιακός ανέβηκε στους 15 πόντους και έκανε το 5/5, ενώ ο ΠΑΟΚ έχει πέντε ήττες σε ισάριθμα ματς.
Οκτάλεπτα: 1-7, 0-7, 1-8, 1-5
ΠΑΟΚ (Χρύσα Χατζέλλη): Φραγκιά 2, Λασκαρίδου 1
Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης):  Ελ. Πλευρίτου 1, Ράνει 3, Ελευθεριάδου 4, Κανετίδου 1, Ξενάκη 5, Σιούτη 1, Μ. Πλευρίτου 3, Χαλδαίου 1, Β. Πλευρίτου 2,  Μυριοκεφαλιτάκη 4,  Τορνάρου 2.