Connect with us

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Α1 ανδρών: Αποτελέσματα, 3η αγωνιστική

Published

on

Με την 3η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα πόλο στην Α1 των ανδρών με τον ΠΑΟΚ να διατηρεί το μομέντουμ της Ευρώπης και να κερδίζει τον ΑΝΟΓ. Σημαντική ισοπαλία απέσπασε η Χίος εκτός έδρας κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

1ος όμιλος
Νηρέας – Πανιώνιος 10-16
Υδραϊκός – Ολυμπιακός 2-8
Εθνικός – ΑΕΚ 15-7
Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου 9-9
2ος όμιλος
ΠΑΟΚ – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-9
ΝΟΒ – Ηλυσιακός 17-7
ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χανίων 11-5
ΑΟΠΦ – Απόλλωνας Σμύρνης 7-15

Τα στατιστικά των αγώνων

ΠΑΟΚ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 10-9
Οκτάλεπτα: 1-2, 3-1, 3-1, 3-5
ΠΑΟΚ  (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Καπράγκος, Παπαμανιωλουδάκης, Προσινικλής Ν., Καλαργυρός, Κεχαλάρης 2, Μιλάρντοβιτς 6, Τσολακούδης, Χαραλαμπόπουλος 2, Προσινικλής Π., Κούπμαν, Κουγιούνης, Αλειφτήρας, Λασκαρίδης, Σάλεχ.
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης, Ηλιόπουλος Α., Σαρτζετάκης 1, Γκαρντιγιάν 1, Χατζηκυριακάκης, Χαλυβόπουλος Ι., Γιαννόπουλος 5, Παπαποστόλου, Παπαγεωργίου, Πούρος 1, Αγκόρτσας, Τσαταλιός 1, Ηλιόπουλος Ν.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-8
Οκτάλεπτα: 0-1, 0-4, 1-1, 1-2
ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Νίκος Καραμάνης): Μάμαλης, Μπεκές, Σουζούκι, Παπαδημητρίου, Γκαράνης, Παπαβασιλείου, Ζώρζος, Ρομπόπουλος 1, Δημακόπουλος, Τακάτα, Κοντονής 1, Μπερτόλης, Μητράκης, Μουρατίδης Ευ., Δαλαμπέκης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ιγκόρ Μιλάνοβιτς): Μπίγιατς, Δήμου Τ., Γραμματικός 2, Γενηδουνιάς 1, Φουντούλης 2, Γούβης, Δερβίσης 1, Μπούσλιε, Μουρίκης, Κολόμβος, Παπαναστασίου 2, Δαμίγος, Γκίλλας, Λιαντζίρης.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 17-7
Οκτάλεπτα: 5-1, 4-2, 4-1, 4-3
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Ανδρεάδης, Χαλυβόπουλος Αρ. 3, Καστρινάκης, Καλογερόπουλος 1, Τρούλος 4, Νικολαΐδης 3, Παπασηφάκης 3, Γούντχεντ 1, Σπηλιόπουλος, Καπότσης 1, Κουρούβανης, Φάρμερ, Λεβαντής, Αλμύρας 1, Κωνσταντόπουλος.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Τάσος Σχίζας): Κατσινούλας, Χριστοφίδης, Κρανιάς, Μπομπός, Μοσχοβέλης 2, Λεμπέσης 1, Δήμου Π. 2, Καραβιώτης, Τουμπούρος, Τσιστράκης, Ξυλάς 1, Αράκι, Ασβέστης, Σφηκάκης, Αράι 1.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΕΚ 15-7
Οκτάλεπτα: 3-2, 4-1, 4-2, 4-2
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φάνης Κουντουδιός): Γρηγοριάδης, Κατσαγούνος, Ιωάννου, Τεσάνοβιτς 1, Μπέτο 3, Θεοδόσης – Παπαλουκάς, Παπαδόγκωνας 2, Βιτέλλας 1, Πρωτοψάλτης, Μπεριστιάνος 3, Μαθιόπουλος 1, Λαδάς 1, Δροσόπουλος, Βαλλιανάτος 3, Ζωγράφος.
ΑΕΚ (Νίκος Βενετόπουλος): Καραμπέτσος, Φωτεινάκης, Σταμέλος, Κοκκινάκης, Βούκσεβιτς 2, Γαλάνης, Γκάτσος, Μαρινάγης 3, Παπάκος, Στελλάτος, Αράγια 2, Μαυρωτάς Άρ., Χαϊδόπουλος, Ζαχόπουλος, Σάβιτς.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 11-5
Οκτάλεπτα: 3-2, 3-1, 3-0, 2-2
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Σαλτερής, Καζάζης 1, Τοράκης, Πρέκας 1, Γερακούδης 2, Κουκουμάκης 1, Μπιτσάκος Χρ., Καρούντζος 2, Φώσκολος, Χρυσοσπάθης 2, Τσαχιλίδης, Λαδάς 1, Χόλαντ, Μπιτσάκος Ανδ. 1, Μαστρογιαννάκος.
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μάνθος Βουλγαράκης): Λεβεντάκης, Παππάς, Πολύζος, Μητράκης, Αγιωργούσης 1, Μπατάκης 1, Νικολαΐδης, Χαριτάκης 1, Ντα Σίλβα 1, Σολεϊμάνιπακ 1, Σπάχιτς, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης, Μαραγκουδάκης.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10-16
Οκτάλεπτα: 1-3, 1-5, 3-3, 5-5
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Γιώργος Ιντζές): Καζάκος, Δανούρδης 2, Παπαδημητρίου 3, Χριστοφορίδης, Κουρμελές Γ., Μαυρωτάς Λ. 1, Καρύδης, Πανταζόπουλος 4, Στυλιανάκης, Τσιρώνης, Μπερτόλης, Κονταλέξης, Κακλής, Μανδαλιός, Νεγκίζ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Λιμαράκης, Κοπελιάδης 3, Μπουζαλάς, Γκιουβέτσης 2, Μπιτάτζε 2, Νταλάπας 1, Καλαϊτζής, Μουρατίδης 1, Παπάκος 3, Γούνας 3, Σπούνερ 1, Κανελλόπουλος, Μαυροβουνιώτης, Λοράντος, Μπαγιούμη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΪΟΥ 9-9
Οκτάλεπτα: 3-2, 2-1, 3-3, 1-3
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μάζης): Ριστίσεβιτς, Τζελάτης, Κανδανολέων 2, Χωματάς, Δευτεραίος, Τόττης, Άντζιτς 1, Σγουρίδης, Χατζηγούλας, Δερμιτζάκης 4, Σιαμάς Π., Αλβέρτης 2, Βασιλάκης, Σιαμάς Χρ., Ζερβουδάκης.
ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Ντόσκας): Καρακούρος, Μιμίδης, Παππάς 1, Γιαϊσίνοβιτς 2, Χαλατζιάν 3, Καρακάσης 1, Κανδιόγλου, Παζαΐτης 1, Χατζηστεφάνου 1, Βέκκος, Γαβαλάς Ι., Γιανναράς, Μαρουλάς, Αμπάζης.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 7-15
Οκτάλεπτα: 1-4, 2-3, 4-5, 0-3
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Γαλανίδης, Βάσσος, Θαλασσινός, Κόχειλας 1, Κουρλιάφτης 3, Τοτ 1, Παπαδόπουλος Γ., Ραντούλοβιτς, Μαυράκης 1, Λιαπάκης, Κουκουνάς, Καλής 1, Παρτσόγλου, Παγουλάτος, Αποστολάκος.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Δημήτρης Μιτελούδης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος 2, Μπογκντάνοβιτς 2, Μόκκας 2, Γωνιωτάκης 1, Δίπλαρος, Μπραϊμης, Χονδροκούκης 3, Βίτσκοβιτς 1, Γαρδίκας 1, Τουρκομένης, Σολανάκης 3, Καβουσανός, Μυρίλος, Τσιαβαλιάρης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

 Α΄ΟΜΙΛΟΣ

ΘέσηΟμάδαΑγ.ΓκολΒαθμοί
 1ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3 41-10 9
 2ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 3 30-20 7
 3ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3 39-32 6
 –ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 3 33-26 6
 5AEK 3 20-26 3
 –ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 3 19-32 3
 7ΝΟ ΧΙΟΥ 3 23-38 1
 8ΥΔΡΑΪΚΟΣ 3 15-36 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΘέσηΟμάδαΑγ.ΓκολΒαθμοί
 1ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 3 40-21 9
 2ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 2 30-12 6
 –ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 3 27-17 6
 –ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 3 29-33 6
 5ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2 18-18 3
 –ΠΑΟΚ DOMUS ERGO 3 23-33 3
 7ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 3 20-35 0
 8ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 3 10-37 0

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

Don`t copy text!