Α1 ανδρών: Νίκες για Πανιώνιο και Απόλλωνα

Ο Πανιώνιος συνεχίζει τις καλές του εμφανίσεις και στο πρωτάθλημα της Α1 πόλο των ανδρών έχει βάλει πλώρη για την πρώτη τετράδα.

Πριν από λίγο νίκησε εύκολα τον Υδραϊκό 20-8 στον εξ αναβολής αγώνα του για τη 2η αγωνιστική του πρώτου ομίλου. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη του Πανιωνίου στο πρωτάθλημα της Α1 που από ότι φαίνεται, μετά την πρόκριση του στην επόμενη φάση του τσάμπιονς λιγκ, αρχίζει και βρίσκει το ρυθμό του.
Οκτάλεπτα: 7-1, 4-4, 5-2, 4-1
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Λιμαράκης, Κοπελιάδης 2, Μπουζαλάς 1, Γκιουβέτσης 1, Μπιτάτζε 3, Νταλάπας 2, Καλαϊτζής 2, Μουρατίδης Τ., Παπάκος 1, Γούνας 6, Σπούνερ 1, Καπετανάκης 1, Μαυροβουνιώτης, Λοράντος, Μπαγιούμι.
ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Νίκος Καραμάνης): Μάμαλης, Μπεκές, Σουζούκι 2, Δαλαμπέκης, Γκαράνης, Παπαβασιλείου 1, Μπλάνης, Ρομπόπουλος 2, Δημακόπουλος 1, Τακάτα 1, Κοντονής, Μπερτόλης 1, Μητράκης, Μουρατίδης Ευ., Ζώρζος.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΟΚ 11-8

Ο Απόλλων Σμύρνης πέτυχε τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα καθώς επιβλήθηκε 11-8 επί του ΠΑΟΚ στον εξ’ αναβολής αγώνα για τη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου.
Ο Απόλλωνας κατάφερε να ξεφύγει με τρία γκολ στο ημίχρονο, ο ο ΠΑΟΚ μείωσε στο ένα στο τέλος του τρίτου οκταλέπτου, αλλά με νέο ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο οι παίκτες του Δεληγιάννη πήραν τη νίκη, με κορυφαίο σκόρερ τον Γαρδίκα (3 γκολ) και με τον Σολανάκη (2 γκολ) να κρδίζει πολλές αποβολές.
Οκτάλεπτα: 4-2, 3-2, 0-2, 4-2
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος, Μπογκντάνοβιτς 3, Μόκκας, Γωνιωτάκης 2, Δίπλαρος, Μπραϊμης, Χονδροκούκης, Βίσκοβιτς 1, Γαρδίκας 3, Τουρκομένης, Σολανάκης 2, Καβουσανός, Μυρίλος, Τσιαβαλιάρης.
ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Καπράγκος, Παπαμανιωλουδάκης, Προσινικλής Ν., Καλαργυρός 2, Κεχαλάρης, Μιλάρντοβιτς 1, Τσολακούδης, Χαραλαμπόπουλος 3, Προσινικλής Π., Κούπμαν 1, Κουγιούνης, Αλειφτήρας, Λασκαρίδης, Καρατζάς 1.