Α1 ανδρών: Εύκολο διπλό για τον ΠΑΟΚ

Στον εξ’ αναβολής αγώνα για την 4η αγωνιστική της Α1 πόλο των ανδρών, ο ΠΑΟΚ νίκησε εκτός έδρας τον Ηλυσιακό 13-5.

Ο Δικέφαλος πήρε κεφάλι εξ αρχής, όντας ανώτερος των αντιπάλων του και ουσιαστικά δεν αντιμετώπισε κανένα θέμα για να φύγει με τη νίκη από την Αθήνα. Στο δεύτερο οκτάλεπτο, ο ΠΑΟΚ «έσφιξε» την άμυνα του, εμφανίζοντας πολύ καλό πρόσωπο στην επίθεση του. Οι «ασπρόμαυροι» πετυχαίνοντας τέσσερα τέρματα, άνοιξαν το σκορ της διαφοράς, με το τελικό σκορ του ημιχρόνου να είναι 6-2.

Στην επανάληψη, ο Θοδωρής Χατζηθεοδώρου μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής, έχοντας ως στόχο να δώσει «ανάσες» στους παίκτες του οι οποίοι αγωνίστηκαν και το Σάββατο κόντρα στο Παλαιό Φάληρο. Οι «ασπρόμαυροι» ανταποκρίθηκαν πλήρως στις συνθήκες τις αναμετρήσεις, κλείνοντας το τρίτο οκτάλεπτο στο 9-4.

Στο τέταρτο και τελευταίο οκτάλεπτο, ο Δικέφαλος ανέβασε ακόμα περισσότερο την απόδοση του, αυξάνοντας όλο και περισσότερο την διαφορά. Το τελικό 13-5 έδωσε την τρίτη σερί νίκη για τον ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, το Σάββατο 12 Νοεμβρίου και ώρα 15:00, στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο, απέναντι στον Γ.Σ. Περιστερίου, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α1.

Oκτάλεπτα: 1-2, 1-4, 2-3, 1-4
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Τάσος Σχίζας): Κατσινούλας, Γκανάτσιος, Κρανιάς, Μπομπός, Μοσχοβέλης, Λεμπέσης 1, Δήμου Π., Καραβιώτης, Τουμπούρος, Τσιστράκης 2, Ξυλάς, Αράκι 1, Ασβέστης, Σφηκάκης 1, Αράι.
ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Καπράγκος, Παπαμανωλιουδάκης 1, Προσινικλής Ν. 2, Σάλεχ 1, Κεχαλάρης 1, Μιλάρντοβιτς 2, Τσολακούδης 2, Χαραλαμπόπουλος 1, Προσινικλής Π., Κούπμαν 1, Κουγιούνης, Αλειφτήρας, Λασκαρίδης 1, Καραντζάς.